Нафтові прибутки РФ досягли мінімуму з початку вторгнення – Bloomberg
Прибутки від продажу російської нафти у жовтні різко скоротилися – збори експортного мита на «чорне золото» у федеральну скарбницю впали до мінімуму з початку російського вторгнення в Україну.
Про це повідомляє агентство Bloomberg, фахівці якого вирахували це на основі даних Мінфіну та статистики з танкерних перевезень, пише ZN.UA.
Лише за минулий тиждень бюджет РФ отримав $121,2 млн доходів від нафтового експорту – це найменша сума з середини лютого. А за останні чотири тижні збори мит склали $546 млн, що на 8% нижче за показник чотирьох тижнів до цього.
Обсяги експорту просіли з 3,1 до 2,9 млн барелів на добу і стали мінімальними з середини вересня, попри те, що російські нафтові компанії зробили знижки, заманюючи покупців в Азії.
Два державні індійські НПЗ відмовились від партій російської нафти, які мали прибути після набуття чинності ембарго ЄС, при тому, що за барель сорту Urals росіяни просили в середньому на $25,5 дешевше за Brent
Наразі російський бюджет отримує $6,06 з кожної тонни нафти, вивезеної за кордон. У листопаді розмір експортного мита знизиться до $5,83 і стане мінімальним із січня 2021 року.
Це створить ще більше проблем російському бюджету, який з початку літа щомісяця витрачає більше, ніж отримує у вигляді податків. За прогнозом Мінфіну, до кінця року дефіцит федеральної скарбниці складе $1,3 трлн рублів. При цьому, якщо врахувати нафтове ембарго, яке набуде чинності через шість тижнів, та плани уряду щодо витрат, втрати можуть бути ще більшими.
Заповнювати «дірку» Кремль планує коштом Фонду національного добробуту, з якого лише до кінця року прем'єр Міхаіл Мішустін доручив витратити трлн рублів.
У російський бюджет 2023-го року заклали дефіцит 2,9 трлн рублів. Мінфін РФ очікує обвалу нафтогазових доходів на 24%, до 8,94 трлн рублів. Темпи очікуваного падіння нафтових доходів можна лише порівняти з тими, що були у рік пандемії, коли нафтові котирування падали до негативних значень (-34%), і під час глобальної фінансової кризи 2009 року (-32%).
Покриватиме дефіцит Мінфін РФ знову за допомогою ФНБ, який з такими темпами вичерпається на 2/3 протягом двох найближчих років. Станом на 1 жовтня витрачена частина фонду становила 7,5 трлн рублів. А до кінця 2024 року, згідно з прогнозами російського Мінфіну, у ньому залишиться менше третини грошей – лише 2,3 трлн рублів.
За даними Bloomberg, за останні пів року у світі різко зросла торгівля танкерами, які купують невідомі особи. Експерти зробили висновок, що для обслуговування інтересів Москви накопичується величезний «тіньовий флот» танкерів із невідомими власниками. Вони перевозитимуть підсанкційну російську нафту.
Докладно з переліком російських підприємств під санкціями можна ознайомитись у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, ЄС, Канади, Великобританії та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Крупнейший банк Британии прекратил прием всех платежей из России
- 23.11.2024 Нові санкції США можуть перекрити платежі ЄС за російський газ через «Газпромбанк» – ЗМІ
- 22.11.2024 Курс рубля обвалився до мінімуму з початку повномасштабного вторгнення на тлі нових санкцій США
- 22.11.2024 На великому газовому заводі в Росії погасло світло через санкції
- 22.11.2024 Росія виділила на мікроелектроніку $7 мільярдів, але через санкції не змогла її закупити - ОПУ
- 22.11.2024 США ввели санкції проти Газпромбанку й десятків інших фінансових установ Росії
- 21.11.2024 Велика Британія запровадила санкції проти Фірташа, його дружини та банкіра
- 21.11.2024 Австрійська девелоперська компанія продала свій останній об’єкт зі збитками і остаточно пішла з Росії
- 21.11.2024 В Офісі президента відбулася зустріч із дипломатами ЄС щодо санкційної політики проти РФ
- 21.11.2024 Ліхтенштейн узгодив режими санкцій проти Білорусі та Росії
- 20.11.2024 Порти Ірану потрапили під санкції ЄС через військову допомогу Росії
- 19.11.2024 Чистый убыток Дальневосточного морского пароходства за январь‒сентябрь 2024 года превысил 2 млрд рублей