Деякі нафтопереробні заводи Індії побоюються купувати російську нафту через санкції ЄС – Reuters
Деякі індійські нафтопереробні заводи побоюються купувати російську сиру нафту після 5 грудня, коли набудуть чинності санкції Європейського Союзу.
Як пише ZN.UA, про це повідомляє Reuters.
Індія та Китай, два з трьох найбільших світових імпортерів, стали найбільшими покупцями Росії після того, як Захід став уникати російської нафти після початку повномасштабної війни в Україні. Китайські нафтопереробні заводи почали скорочувати імпорт російської нафти з наступного місяця.
Скорочення обсягів закупівель обома країнами призведе до того, що Росія шукатиме альтернативних покупців, що потенційно може призвести до зниження цін, навіть якщо ці нові покупці навряд чи приєднаються до плану багатих країн «Великої сімки» (G7) щодо обмеження цін на російську нафту.
Reliance Industries, оператор найбільшого у світі нафтопереробного комплексу та великий замовник у Росії, ще не розміщувала замовлення на навантаження російських вантажів після 5 грудня. Так само вчинила і державна Bharat Petroleum.
Reliance обережно ставиться до реакції іноземних банків з огляду на її залежність від західної фінансової системи та продажу нафтопродуктів за кордоном.
«З механізмом обмеження пов'язано дуже багато невизначеностей. Ми не знаємо, яким може бути механізм оплати та яким може бути рівень обмеження», — сказало джерело на одному з державних нафтопереробних заводів.
Тим не менш, «Індійська нафтова корпорація», найбільший нафтопереробний завод країни, розмістила замовлення на російські вантажі, у тому числі на відвантаження деяких партій після 5 грудня, в рамках термінових та спотових угод, повідомило одне з джерел.
«ІНК хоче отримати барелі», — сказало джерело, додавши, що індійські нафтопереробні заводи мають можливість збільшити закупівлі в рамках своїх термінових угод з постачальниками, переважно на Близькому Сході, для виконання своїх контрактних зобов'язань, якщо у них виникнуть проблеми з отриманням російських постачань.
Тим часом приватний нафтопереробний завод Nayara Energy, контрольний пакет акцій якого належить російським компаніям, планує продовжити імпорт російської нафти. Після того, як західні санкції були введені проти Росії та "Роснафти", якій належить близько 49% Nayara, більшість іноземних банків припинили роботу з Nayara, залишивши нафтопереробнику операції через індійські банки.
У той час як нафтопереробники обережно ставляться до санкцій, Індія та Росія створили альтернативи західним страховим, фінансовим та морським послугам для ведення своєї торгівлі.
Індійські нафтопереробні заводи купують російську нафту на умовах постачання зі страхуванням вантажу, P&I, корпусу та обладнання, організованого російськими організаціями. Індія приймає російську страховку.
Крім того, Індія нещодавно розробила механізм розрахунків із торгівлі з іноземними державами в рупіях через рахунки vostro іноземних банків в Індії. Представник міністерства торгівлі у вівторок повідомив, що російський Газпромбанк відкрив рахунок vostro в UCO Bank, а ВТБ та Ощадбанк відкрили рахунки у своїх філіях в Індії. Центральний банк Індії у липні цього року запровадив новий механізм міжнародних торгових розрахунків у рупіях.
Водночас видання The Indian Express кілька днів тому писало, що Індія планує збільшити обсяг торгівлі з Росією «в найближчому майбутньому», незважаючи на санкції Заходу. В основному за рахунок купівлі російської нафти за нижчими цінами. Індія є третім за величиною імпортером нафти у світі. До початку повномасштабного вторгнення рф в Україну Делі купував у Москви менше 1% від загального обсягу сирої нафти, зараз – близько 22%.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Крупнейший банк Британии прекратил прием всех платежей из России
- 23.11.2024 Нові санкції США можуть перекрити платежі ЄС за російський газ через «Газпромбанк» – ЗМІ
- 22.11.2024 Курс рубля обвалився до мінімуму з початку повномасштабного вторгнення на тлі нових санкцій США
- 22.11.2024 На великому газовому заводі в Росії погасло світло через санкції
- 22.11.2024 Росія виділила на мікроелектроніку $7 мільярдів, але через санкції не змогла її закупити - ОПУ
- 22.11.2024 США ввели санкції проти Газпромбанку й десятків інших фінансових установ Росії
- 21.11.2024 Велика Британія запровадила санкції проти Фірташа, його дружини та банкіра
- 21.11.2024 Австрійська девелоперська компанія продала свій останній об’єкт зі збитками і остаточно пішла з Росії
- 21.11.2024 В Офісі президента відбулася зустріч із дипломатами ЄС щодо санкційної політики проти РФ
- 21.11.2024 Ліхтенштейн узгодив режими санкцій проти Білорусі та Росії
- 20.11.2024 Порти Ірану потрапили під санкції ЄС через військову допомогу Росії
- 19.11.2024 Чистый убыток Дальневосточного морского пароходства за январь‒сентябрь 2024 года превысил 2 млрд рублей