Прокуратура Нідерландів не вимагатиме від росії екстрадиції засуджених у справі MH17
Прокуратура Нідерландів не вимагатиме від рф екстрадиції засуджених, яких суд визнав винними у катастрофі літака рейсу MH17 та вбивстві 298 людей.
Мова йде про ексофіцера фсб, колишнього “міністра оборони днр” Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), генерала гру генштабу збройних сил рф, глави “гру днр” Сергія Дубинського та громадянина України Леоніда Харченка Про це в ексклюзивному коментарі власному кореспонденту Укрінформу в Гаазі сказала речниця прокуратури Нідерландів Брехт ван де Мосдейк.
“російська федерація не видає своїх громадян, тому вимагати екстрадиції засуджених не будуть. Проте буде докладено всіх зусиль, щоб Гіркін, Дубинський і Харченко відбували покарання. Європейська мережа ENFAST для пошуку та захоплення небезпечних міжнародних втікачів займається міжнародною ідентифікацією та розшуку засуджених. Червоне повідомлення Інтерполу, на підставі якого можуть бути затримані засуджені, буде збережено. Прокуратура Нідерландів вважає, що жоден правопорушник не повинен уникнути покарання”, - сказала вона.
Як повідомляв Укрінформ, визнані винними у справі про збитий літак рейсу MH17 ексофіцер фсб, колишній "міністр оборони днр" Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал ГРУ генштабу збройних сил рф, глава "ГРУ днр" Сергій Дубинський та громадянин України Леонід Харченко мають виплатити 16 млн євро компенсацій.
Таке рішення ухвалив суд у Нідерландах.
Гіркін, Дубинський і Харченко визнані винними у збитті літака рейсу MH17 та вбивстві 298 людей, їх засуджено до довічного ув'язнення. Підполковник ГРУ Олег Пулатов був виправданий.
Пасажирський Boeing-777 "Малайзійських авіаліній", що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи на тимчасово окупованій частині Донецької області 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.
Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий із зенітно-ракетного комплексу "Бук", який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.
19 червня 2019 року слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних, яких вважають причетними до транспортування та бойового застосування ЗРК "Бук". Це колишній офіцер фсб, колишній "міністр оборони" так званої днр Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час збиття літака - полковник ГРУ генштабу збройних сил рф, глава "ГРУ днр" Сергій Дубинський, підполковник ГРУ Олег Пулатов (усі – громадяни рф) та громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці "днр".
Окружний суд Гааги у березні 2020 року розпочав розгляд справи про катастрофу літака рейсу МН17.
Ще на цю тему
- 21.11.2024 У Швеції зібрали перші дані про те, що могло статися з підводним кабелем у Балтиці
- 21.11.2024 В МИД РФ грозят ударить по американской базе ПРО в Польше «широким спектром новейших вооружений»
- 19.11.2024 Немецкие журналисты раскрыли связь сети ботов с Минобороны России
- 19.11.2024 У Кишиневі у районі торгового центру знайшли дрон літакового типу
- 19.11.2024 Глава Міноборони Німеччини підозрює диверсію у пошкодженні кабелів у Балтійському морі
- 19.11.2024 Фінляндія, Німеччина та Швеція розслідують пошкодження кабелів зв’язку у Балтійському морі
- 19.11.2024 Фінська компанія каже про несправність свого кабелю зв’язку під Балтикою
- 13.11.2024 Прем’єр Молдови прокоментував падіння російських дронів на території країни
- 13.11.2024 В сбитом в Молдове российском дроне обнаружили западные детали — СМИ
- 11.11.2024 Президентка Молдови відреагувала на інциденти з російськими дронами
- 11.11.2024 Понад 60% чехів вважають, що РФ використовує пропаганду для впливу на громадську думку
- 11.11.2024 Россия угрожает национальной безопасности Норвегии / Отчет