Глава МВС Румунії звернувся з відкритим листом до австрійського колеги через вето щодо Шенгену
Міністр внутрішніх справ Румунії Лукіан Боде опублікував відкритого листа до свого австрійського колеги Герхарда Карнера, у якому дорікає йому за вето Відня на вступ Румунії до Шенгенської зони через нібито міграційні ризики.
Про це повідомляє Digi24, пише Європейська правда.
"Це непрозоре, несправедливе рішення без жодного реального обґрунтування, що створює величезну шкоду на рівні ЄС і небезпечний прецедент у нинішніх геополітичних обставинах. Адже це голосування зачіпає не лише заслуги Румунії та румунського народу, а й фундаментальні цінності та принципи, які є керівними для ЄС. Усі країни-члени стали свідком того, як Австрія свавільно прийняла рішення, яке порушує право Румунії стати повноправним членом Шенгенської зони. Ваші аргументи наприкінці цього процесу не мають нічого спільного з реальністю", - заявив Лукіан Боде.
Він нагадав, що на початку року Відень запевняв Бухарест у тому, що не має нічого проти прийняття Румунії до Шенгену, а потім різко змінив позицію, хоча обставини не змінилися.
"Ви вчинили з румунами і Румунією нечесно, дискримінуюче та алогічно. Мені прикро це казати, але така поведінка не годиться для будь-якого політика у ЄС. Ви знаєте, як і я знаю, що згадана вами міграційна проблема - не провина Румунії. І інші країни-члени розуміють це, міністре", - пише Лукіан Воде.
Він додав, що Румунія не полишає надію приєднатися до Шенгенської зони і робитиме для цього усе належне.
Раніше міністр заявив у парламенті Румунії, що австрійський колега казав йому, що "є і лишатиметься другом Румунії", та що позиція Відня пояснюється лише тим, що "якщо система не працює, її не варто розширювати".
Повідомлялося, глави МВС країн ЄС не змогли затвердити приєднання Болгарії та Румунії до Шенгенської зони, але погодилися на приєднання Хорватії. Проти вступу Румунії та Болгарії до Шенгенської зони проголосували Австрія і Нідерланди. При цьому Нідерланди уточнили, що не виступають проти Румунії, а лише проти Болгарії, але оскільки ухвалювалися два окремі рішення, одне щодо Хорватії, друге – щодо Болгарії і Румунії, то їхній голос також був проти.
У відповідь Румунія викликала для консультацій свого посла в Австрії, тимчасово понизивши рівень дипвідносин з цією країною.
Президент Австрії Александр ван дер Беллен висловив невдоволення рішенням власного уряду ветувати вступ Румунії і Болгарії до Шенгенської зони.
Ще на цю тему
- 19.11.2024 У Румунії сподіваються на повноправне приєднання до Шенгену із січня
- 29.03.2024 Прем’єр Румунії розраховує, що до кінця року країна все ж повноцінно приєднається до Шенгену
- 06.02.2024 Румунія і Болгарія домовились координувати якнайшвидший вступ у "Шенген"
- 28.12.2023 Румунія частково долучиться до "шенгену" в березні 2024 року
- 27.10.2023 Президент Румунії: Шенген більше не функціонує
- 15.09.2023 Румунія погрожує Австрії судом, якщо та заблокує її вступ до Шенгену
- 12.09.2023 Румунія хоче отримати компенсацію за відмову у вступі до Шенгену
- 24.08.2023 Румунії і Болгарії запропонували скасувати прикордонний контроль на тлі затримки з "Шенгеном"
- 05.07.2023 Німеччина підтримає прагнення Румунії приєднатися до Шенгену вже цьогоріч - Шольц
- 13.04.2023 Прем'єр Румунії вважає, що вступ країни до Шенгену допоможе ЄС підтримувати Молдову та Україну
- 28.03.2023 Румунія сподівається почати вступ до Шенгенської зони протягом 2023 року
- 16.01.2019 Президент Румунії вважає, що приєднання до Шенгенської зони покращить безпеку