РФ обіцяє відповісти на затримання в Естонії росіянина, який незаконно ввозив західну зброю
Росія обіцяє відреагувати на затримання в Естонії свого громадянина Вадима Конощенка, якого американська прокуратура називає причетним до незаконного перевезення західної зброї й технологій на російську територію.
Про це в коментарі російській агенції "РИА Новости" заявив заступник глави МЗС РФ Євген Іванов, передає "Європейська правда".
"Ми не потерпимо такого, це вже не вперше відбувається, це неприйнятна практика – затримання наших громадян за кордоном, і щоразу будемо реагувати на це", – сказав він.
Іванов додав, що посольство РФ в Естонії буде запитувати консульський доступ до затриманого. "Вони мають запросити зустріч із російським громадянином, усі обставини з'ясовувати, тож, звісно, будемо працювати", - додав Іванов.
Заступник Лаврова додав, що в російської сторони "поки що немає жодної інформації, крім якихось заяв", про Конощенка.
Напередодні Федеральний суд Брукліна в Нью-Йорку у вівторок висунув звинувачення п’ятьом громадянам Росії та двом громадянам США, яких звинувачують у змові з метою незаконного отримання технологій і зброї для російської оборонної промисловості.
Як стверджується, обвинувачені незаконно придбали та експортували електронні компоненти, деякі з яких можуть бути використані у розробці ядерної та гіперзвукової зброї, квантових обчислень та інших військових технологій.
Конощенка американська прокуратура називає агентом Федеральної служби безпеки Росії. Він двічі був затриманий на естонському кордоні, а на початку грудня – був заарештований за запитом США і зараз очікує на екстрадицію.
Ще на цю тему
- 09.05.2025 Друзі Путіна. Військові 13 країн взяли участь у параді на Красній площі (список)
- 09.05.2025 Росія буде готова до нової війни за рік після завершення бойових дій в Україні — розвідка Нідерландів
- 07.05.2025 Россия: в Северной Осетии подозреваемый в причастности к расстрелу украинских пленных стал министром
- 07.05.2025 Вучич застряг на шляху до Путіна в Москву: ЗМІ дізналися причину
- 07.05.2025 Кадиров просить Путіна звільнити його з посади глави Чечні - ЗМІ
- 05.05.2025 Фінансує армію Путіна? Посол пояснив стрімке зближення Бразилії з Росією
- 05.05.2025 У Кремлі анонсували візит Сі Цзіньпіна до Москви на 7-10 травня
- 03.05.2025 Кремль вибухнув гнівом на Британію через запрошення ЗСУ на парад до Дня перемоги
- 25.04.2025 Литва викликала «на килим» дипломата РФ через атаки на Україну
- 17.04.2025 Емір Катару прибув до Москви для переговорів із Путіним щодо України та Близького Сходу - Reuters
- 15.04.2025 В Кремлі засудили Каллас за попередження країнам щодо параду в Москві
- 15.04.2025 Посольство РФ у Швеції бідкається через 11-й за рік "акт вандалізму" проти себе