Матвійчук: Макрон «відкритий до ідеї» створення спецтрибуналу щодо злочинів рф проти України
Президент Франції Еммануель Макрон «відкритий до ідеї» створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії росії проти України.
Про це заявила Олександра Матвійчук - голова організації «Центр громадянських свобод», яка у 2022 році отримала Нобелівську премію миру, в інтерв’ю Укрінформу.
Зокрема, у жовтні 2022 року під час зустрічі з Макроном Матвійчук звернулася до президента Франції із проханням підтримати міжнародний трибунал та притягнути путіна, лукашенка та інших воєнних злочинців до відповідальності.
На запитання «Що він вам відповів? Він підтримує цю ідею?" Матвійчук зазначила: «Він сказав, що він відкритий до цієї ідеї. Але перед цим у нього була зустріч з прокурором Міжнародного кримінального суду Карімом Ханом, а ми всі знаємо, що Карім Хан цю ідею не підтримує, він виходить з позиції інтересів своєї інституції».
Наприклад, як пояснила правозахисниця, «він (прокурор МКС - ред.) говорить, що розгляд питання агресії - чому його суд не має на це юрисдикції - залежить від рішень держав-учасниць Римського статуту і що це рішення треба змінити і якось передомовитися». Але, наголосила Матвійчук, це може зайняти роки, а правосуддя не має чекати. «Бо коли воно буде настільки відкладене в часі, що жертви не доживають, то, вибачте, це - не правосуддя», - додала вона.
«Тому тут є дискусія. Дискусія з дуже потужними гравцями на міжнародній арені, і ми маємо переконати і президента Франції, і всіх інших очільників держав, що ці додаткові механізми (розслідування і правосуддя — ред.) - це не конкуренція Міжнародному кримінальному суду, в жодному разі. Коли Міжнародний кримінальний суд вибере свої кейси - а ми тісно з ними працюємо, з групою прокурорів, передаємо їм усю інформацію, яка їм потрібна, - то це будуть їхні кейси, які вони будуть вести. Але питання про сотні тисяч інших людей, які не будуть «щасливчиками» потрапити в оцей перелік вибраних: що з ними робити?», - зазначила Нобелівська лауреатка.
Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський 22 вересня 2022 року утворив робочу групу на чолі з керівником свого Офісу Андрієм Єрмаком, яка займатиметься опрацюванням питання створення спеціального міжнародного трибуналу щодо притягнення до відповідальності винних в агресії проти України.
Матвійчук теж увійшла в цю групу.
Ще на цю тему
- 11.03.2024 Судья, выдавшая ордер на арест Путина, возглавила Международный уголовный суд
- 07.06.2023 Йде діалог: Україна звернулась до МКС через підрив Каховської ГЕС, але відповіді ще немає
- 02.04.2023 Влада Вірменії обіцяє РФ не видавати Путіна суду в Гаазі
- 25.03.2023 Не лише Путін: Кулеба розповів, хто має понести відповідальність за агресію РФ
- 17.03.2023 У Міжнародному кримінальному суді видали ордер на арешт Путіна
- 13.03.2023 Міжнародний кримінальний суд планує відкрити дві справи про воєнні злочини РФ - NYT
- 01.01.2023 Експрокурор у справі Мілошевича: Путін не має уникнути суду за злочини в Україні
- 16.07.2022 Британець Пол Юрі помер у полоні на окупованій Донеччині - у Лондоні викликали «на килим» посла рф
- 12.07.2022 Росія вважає безпідставними претензії України на її майно в Лондоні, отримане «у спадок» від СРСР
- 01.08.2021 Міжнародні документи щодо Криму та ситуації в Чорному морі: каталог
- 18.06.2020 Венеційська комісія прокоментувала путінські поправки до конституції
- 04.02.2020 Україна виграла апеляцію в СОТ у суперечці з Росією щодо вагонів