Найбільший світовий постачальник сільгосппродукції планує припинити експорт зерна з Росії
Один із найбільших світових постачальників сільгосппродукції — американська Cargill — планує припинити експорт російського зерна.
Про свої плани компанія повідомила в листі заступнику голови Мінсільгоспу Росії Оксану Лут, повідомляє видання Порти України.
Зазначається, що російське дочірнє підприємство американської корпорації припинить експорт зерна із Росії у 2023-2024 маркетинговому році (МР, липень 2023 — червень 2024).
У листі компанія повідомляє, що в наступному сільськогосподарському сезоні ТОВ «Каргілл» не планує здійснювати експорт зерна з Росії «згідно з обговоренням питань зернового експорту, яке відбулося раніше, і рекомендаціями Міністерства сільського господарства США». Водночас компанія пообіцяла, що заплановані на 2022-2023 МР відвантаження буде виконано «в повному обсязі відповідно до наявної квоти»”, — пише видання.
Російська «дочка» Cargill також повідомила, що починає переглядати портфель пов’язаних із експортом зерна активів, який їй належить. Водночас повідомляється, що зміни щодо «будь-яких інших видів діяльності та активів Cargill в Росії» не плануються і не розглядаються.
У прес-службі російського Мінсільгоспу підтвердили, що отримали повідомлення від Сargill.
Cargill (штаб-квартира — Міннетонка, Міннесота) — одна з найбільших глобальних агропромислових і торговельних компаній. Займається виробництвом і продажем зерна, олії, цукру, какао, м’яса, біопалива. Оперує у 70 країнах, веде торгівлю у 125 країнах світу. У бізнесах компанії працюють 155 тис. працівників.
У Росії Cargill працює з 1991 року і веде бізнес у чотирьох основних напрямках: сільське господарство (закуповує, переробляє і перевозить зерно, олійні та інші товари для виробників харчових продуктів і кормів для тварин), харчові продукти (постачає виробникам їжі та напоїв, ресторанним і торговельним мережам продукти з м’яса та птиці й інгредієнти), промисловість (працює з промисловими споживачами енергії, солі, крохмалепродуктів і продукції зі сталі), а також надає фінансові послуги клієнтам із цих галузей.
В Україні компанія веде бізнес з 1993 року. Займається виробництвом та торгівлею зерновими та олійними, переробкою насіння соняшника та сої, випускає та продає корми для тварин. Володіє олійноекстракційним заводом у Каховці (Херсонська область), комбікормовим заводом у Львівській області, елеваторами у Дніпропетровській та Кіровоградській областях. Є інвестором зернового терміналу Neptune у морському порту «Південний» річною потужністю 5 млн тонн.
У березні 2022 року, після початку масштабного російського військового вторгнення до України, глобальні торговці сільськогосподарськими товарами Cargill та ADM, Viterra та LDC заявили, що скорочують бізнес-діяльність в Росії, але продовжуватимуть працювати з «необхідними» продуктами харчування.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Крупнейший банк Британии прекратил прием всех платежей из России
- 23.11.2024 Нові санкції США можуть перекрити платежі ЄС за російський газ через «Газпромбанк» – ЗМІ
- 22.11.2024 Курс рубля обвалився до мінімуму з початку повномасштабного вторгнення на тлі нових санкцій США
- 22.11.2024 На великому газовому заводі в Росії погасло світло через санкції
- 22.11.2024 Росія виділила на мікроелектроніку $7 мільярдів, але через санкції не змогла її закупити - ОПУ
- 22.11.2024 США ввели санкції проти Газпромбанку й десятків інших фінансових установ Росії
- 21.11.2024 Велика Британія запровадила санкції проти Фірташа, його дружини та банкіра
- 21.11.2024 Австрійська девелоперська компанія продала свій останній об’єкт зі збитками і остаточно пішла з Росії
- 21.11.2024 В Офісі президента відбулася зустріч із дипломатами ЄС щодо санкційної політики проти РФ
- 21.11.2024 Ліхтенштейн узгодив режими санкцій проти Білорусі та Росії
- 20.11.2024 Порти Ірану потрапили під санкції ЄС через військову допомогу Росії
- 19.11.2024 Чистый убыток Дальневосточного морского пароходства за январь‒сентябрь 2024 года превысил 2 млрд рублей