Найбільша світова нафтосервісна компанія досі заробляє в Росії і не планує звідти йти
Найбільший у світі постачальник послуг і обладнання для видобутку нафти – компанія SLB (колишня назва Schlumberger) – не планує йти з Росії.
Зараз нафтосервісна компанія заявляє про запровадження певних обмежень у роботі свого російського бізнесу, щоб зберегти його в умовах санкцій, пише Reuters із посиланням на внутрішні документи SLB та представника компанії.
"З огляду на розвиток міжнародних санкцій ми вжили подальших заходів для обмеження нашої діяльності, часто поза вимогами санкцій", – сказав представник SLB.
Серед них представник компанії вказав "додаткові заходи контролю, які обмежують доставку всіх продуктів і технологій, вироблених SLB, із Сполучених Штатів, Сполученого Королівства, Європейського Союзу та Канади" до Росії.
Агентство зауважує, що до цих кроків зареєстрована на Кюрасао компанія вдалася після того, як у січні Reuters з'ясувало, що SLB розширила свою діяльність у Росії, отримавши контракти на обслуговування та обладнання замість її конкурентів, які пішли з російського ринку.
При цьому ані США, ні ЄС не вимагали від західних нафтових компаній припинити роботу в Росії, але заборонили нові інвестиції, обмежили фінансові операції з Росією та обмежили експорт певного енергетичного обладнання, технологій і послуг.
Гендиректор SLB Олів'є Ле Пеш у внутрішньому зверненні до співробітників наприкінці лютого заявив, що у регіоні склалася "важка ситуація", але компанія не планує залишати російський ринок, пише Reuters з посиланням на аудіозапис.
"Наразі ми вважаємо, що найкращий варіант для всіх зацікавлених сторін – продовжувати працювати в Росії доти, доки ми можемо робити це у повній відповідності до міжнародних санкцій. Ми очікуємо, що масштаби операцій у Росії зменшаться через ринкові умови та вжиті нами заходи, у тому числі заборону на нові інвестиції та розгортання технологій", – цитує агентство аудіозапис звернення голови компанії.
За даними агентства, у 2022 році штат співробітників SLB у Росії налічував близько 10 000 співробітників, відтоді їх кількість зменшилася до 9600 осіб.
У 2022 році російський бізнес приніс 6% від загального річного доходу SLB на загальну суму $28,1 млрд, тепер ця частка впала приблизно до 5%, стверджує джерело агентства.
Ще на цю тему
- 22.11.2024 Чехія готова повністю відмовитись від російської нафти
- 22.11.2024 Росія поставила Північній Кореї мільйон барелів нафти попри санкції ООН
- 22.11.2024 Росія з березня поставила КНДР понад мільйон барелів нафти в обмін на військову допомогу – BBC
- 20.11.2024 Один із найбільших нафтопереробних заводів Росії зупинив роботу через поломку
- 16.11.2024 В Росії НПЗ скорочують переробку нафти через збитки: є загроза закриття, - Reuters
- 07.11.2024 Російський «Лукойл» спростував продаж свого заводу в Болгарії
- 23.10.2024 Росія організує перевалку ЗПГ у Баренцевому та Беринговому морях через санкції
- 17.10.2024 ЗМІ: "Тіньовий флот" РФ залишає нафтові розливи у всьому світі
- 04.10.2024 Каспийский трубопроводный консорциум увеличит перевалку нефти в 2024 году на 2,4%
- 30.09.2024 Експорт нафтопродуктів з Індії досяг дворічного максимуму
- 12.09.2024 Роснефть в сентябре отгрузит из порта Приморск 0,2 млн тонн нефти Urals сверх экспортного плана
- 11.09.2024 Данії загрожують розливи нафти з російських танкерів