Рух суден зерновим коридором у травні зменшився удвічі— ООН / Інфографіка
Кількість суден, які вийшли з українських морських портів у межах Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування Чорним морем, скоротилася у травні 2023 року удвічі порівняно з квітнем — минулого місяця зерновим коридором пройшли лише 33 судна.
Як пише видання Порти України, про це заявив речник ООН Стефан Дюжаррік, передає Reuters.
Інфографіка: BlackSeaNews
Організація Об’єднаних Націй стурбована постійним уповільненням виконання Чорноморської зернової угоди. Лише 33 судна вийшли з українських портів у травні, менше половини кількості, яка спостерігалася у квітні”, — повідомив Дюжаррік.
За його словами, це дуже серйозна ситуація, і ООН взаємодіятиме з усіма сторонами для повного виконання домовленостей.
30 та 31 травня через саботаж представників Росії у Спільному координаційному центрі (СКЦ) було зареєстроване для інспекції лише одне судно на порт Чорноморськ, тоді як інші сторони СКЦ погодили захід десяти суден у три порти, а з 1 червня Росія взагалі відмовилася реєструвати вантажні судна у межах зернового коридору.
В черзі на інспекцію в територіальних водах Туреччини очікують 50 суден, на які має бути завантажено 2,4 млн тонн продовольства для світу.
28 травня з портів Одеса і Чорномоськ вийшли чотири балкери після майже десятиденної перерви, пов’язаної з блокуванням Росією роботи зернового коридору.
17 травня Україна, ООН, Туреччина і Росія домовилися про продовження дії Ініціативи щодо безпечного транспортування агропродукції через Чорне море ще на два місяці. 19 травня Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі відновив інспекції суден, які рухаються до портів Одеса та Чорноморськ у рамках Ініціативи щодо безпечного транспортування агропродукції через Чорне море, проте рух до найбільш глибоководного порту «Південний» продовжує блокуватися представниками Росії.
Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявляв на засіданні Ради Безпеки ООН, що Росія вдає, ніби має збитки від Чорноморської зернової ініціативи, хоча насправді вдвічі збільшила експорт свого зерна.
«Зернова ініціатива» дозволила розблокувати порти Великої Одеси, які до війни на 80% були воротами для агроекспорту, підтримати українських аграріїв, збільшити надходження валютної виручки в Україну, стабілізувати світові ціни на продовольство та запобігти суттєвому погіршенню гуманітарної ситуації в державах, які знаходяться на межі голоду, зокрема Ефіопії, Сомалі, Афганістану.
З початку дії «зернової ініціативи», за даними ООН, з українських портів у Чорному морі відправлено 959 суден, які транспортували до країн Африки, Азії та Європи 30,6 млн тонн агропродукції, у тому числі кукурудзи — 15,5 млн тонн, пшениці — 8,4 млн тонн, соняшникової олії — 1,5 млн тонн.
Як працював «зерновий коридор» в Чорному морі у квітні - травні 2023 року читайте у матеріалі BlackSeaNews «Зерновий коридор» в Чорному морі у квітні - травні 2023: російський ультиматум щодо відміни санкцій».
Ще на цю тему
- 09.12.2024 Експорт українського зерна через порт Констанци з початку 2024 року значно знизився
- 05.12.2024 Українським морським коридором вже пройшло 3 тисячі суден
- 25.11.2024 Grain from Ukraine: Південна Корея виділяє $6 мільйонів на підтримку програми
- 21.11.2024 За час роботи Українського морского коридору через нього пройшло 3118 суден
- 21.11.2024 Австрія виділяє 2 мільйони євро на програму «Зерно з України»
- 21.11.2024 З початку листопада порти Великої Одеси перевалили 4,1 млн тонн вантажів
- 19.11.2024 «Нібулон» відправив перший костер морського слідування з порту Дунаю до Туреччини
- 15.11.2024 Експорт товарів із України за дев’ять місяців зріс на 13%
- 13.11.2024 В жовтні через українські порти експортовано 1,4 млн тонн руди та та 5 млн тонн зерна
- 11.11.2024 Безпека «зернового коридору»: Неїжпапа перевірив корабельні та катерні групи
- 05.11.2024 Українським морським коридором вже транспортували понад 80 млн тонн вантажів
- 17.10.2024 Український зерновий коридор: чому росія розпочала сезон полювання на зерновози в одеських портах