Через підрив Каховської ГЕС затоплені 32 об’єкти із хімікатами, нафтою та бензином - Greenpeace
Руйнування Росією Каховської дамби може призвести до витоку хімікатів, нафти та бензину, які використовуються в житлових, сільськогосподарських, промислових та комерційних зонах.
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Greenpeace.
“Руйнування Росією Каховської дамби може призвести до витоку хімікатів, нафти та бензину, які використовуються в житлових, сільськогосподарських, промислових та комерційних зонах. Дослідження Greenpeace, проведене на основі супутникових даних, показало, що були затоплені нафтопереробні заводи, автозаправні станції, теплоелектростанції та різноманітні склади - сукупно 32 об’єкти. Також щонайменше 150 тонн моторного мастила, за попередньою інформацією, витекло у воду в перші дні катастрофи”, - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що навіть невеликої кількості хімікатів достатньо, щоб забруднити ґрунт і водойми, і як результат - доступ до чистої води буде ускладнений для багатьох людей. Особливо сильне забруднення може спричинити затоплення промислових зон, звідки хімікати будуть змиватися вниз за течією, забруднюючи Чорне море і прибережні райони.
Наслідки для водних організмів у Каховському водосховищі та річці Дніпро будуть величезними. Це негативно вплине на середовище проживання риб, птахів, земноводних і тварин в цілому, а також забруднить їх ареал проживання, констатували у Greenpeace.
“Там, де вода зараз відступає, потрібно очікувати масштабного забруднення продуктами нафтопереробної галузі та промислової і побутової хімії. Необхідно також дослідити забруднення важкими металами. Ґрунти та водойми можуть бути непридатними для виробництва продуктів харчування або як джерела питної води протягом багатьох років, якщо їх не контролювати і, за необхідності, не відновлювати належним чином”, - сказав хімік Манфред Сантен.
Ще на цю тему
- 16.12.2024 Министерство защиты окружающей среды Украины назвало экологические последствия от крушения двух танкеров РФ
- 16.12.2024 Greenpeace: разлив нефтепродуктов в Керченском проливе грозит экологической катастрофой
- 15.07.2024 Україна планує долучитись до розмінування Чорного моря
- 05.06.2024 Греція занепокоєна екологічними ризиками для Середземного моря через обхід танкерами санкцій
- 31.05.2024 Російський «тіньовий флот» завдає шкоди довкіллю через дешеве пальне
- 07.05.2024 На Одещині військові знищили ще одну морську міну
- 02.03.2024 Екологічна загроза: Пошкоджене хуситами судно з добривами дрейфує у Червоному морі
- 27.06.2023 В Одесской области зафиксировали цветение Черного моря из-за разрушенной Каховской ГЭС – глава региона
- 13.06.2023 Соленость Черного моря снизилась из-за разрушения плотины Каховской ГЭС
- 13.12.2021 Мармуровому морю загрожує нова екологічна катастрофа – науковець
- 27.08.2021 В Одесі море вкрилося дивними білими плямами, на пляжі стоїть сморід /Відео
- 12.10.2020 В Одесі «почервоніло» море