Європарламент підтримав приєднання України до Гаазької судової конвенції
Європейський парламент підтримав приєднання України до так званої Конвенції Гаазької конференції від 2 липня 2019 року щодо визнання та виконання іноземних судових рішень у цивільних та комерційних справах.
Розгляд цього питання та ухвалення відповідної резолюції відбулося 15 червня у Страсбурзі під час пленарного засідання Європейського парламенту.
Документ був ухвалений простою більшістю голосів, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Європейський парламент… вітає позитивну оцінку Єврокомісії та Ради ЄС з метою встановлення договірних відносин з Україною у рамках Судової конвенції; підтримує входження України до Судової конвенції», – йдеться у документі.
парламент підтвердив «непохитну солідарність» із народом та керівництвом України, підтримку її незалежності, суверенітету та територіальної цілісності в межах її міжнародно визнаних кордонів.
Депутати зазначили, що ухвалена резолюція не упереджує процедурні норми, що передбачені у статті 218(6) TFEU Угоди про функціонування Європейського Союзу, за якими має бути сформована позиція ЄС щодо приєднання третьої країни до Конвенції Гаазької конференції.
Якщо країни ЄС приймуть позитивне рішення щодо входження України до Судової конвенції, цей документ буде чинним для обох сторін (для України і для ЄС) з 1 вересня 2023 року.
Текст резолюції нагадує, що статутною метою Гаазької конференції з приватного міжнародного права (Гаазької конференції) є робота із уніфікації регуляторних правил приватного міжнародного законодавства. Європейський Союз став стороною Гаазької конференції з 3 квітня 2007 року.
Згадана Судова конвенція покликана сприяти ефективному міжнародному правосуддю у цивільних комерційних справах, що надаватиме правову впевненість та передбачуваність сторонам, які залучені до транскордонних комерційних операцій, зокрема у тому, чи будуть судові рішення у пов’язаних справах визнаватися у різних юрисдикціях.
За статутними документами Судової конвенції, будь-яка третя країна може приєднатися до цього документа, за згоди його інших учасників.
Як зазначається у резолюції, Україна підписала та ратифікувала Судову конвенцію. Рада ЄС 23 квітня 2023 року досягла політичної згоди щодо встановлення договірних відносин з Україною в рамках цієї Судової конвенції.
Ще на цю тему
- 01.01.2025 Україна сьогодні стала учасницею Римського статуту МКС
- 03.10.2024 У Гаазі продовжаться слухання про порушення Росією Морської конвенції ООН
- 25.09.2024 Арбітражний трибунал після закритих слухань ухвалить рішення щодо порушень рф Конвенції ООН із морського права
- 24.09.2024 У Гаазі почалися слухання справи про порушення Росією Морської конвенції ООН
- 23.09.2024 В Гааге начались слушания по иску Украины против РФ о нарушении Морской конвенции ООН в Керченском проливе, Черном и Азовском морях
- 23.09.2024 Україна проти Росії: у Гаазі в понеділок розпочнуться слухання по суті
- 20.09.2024 Вирішив не ризикувати: Путін не поїде до Мексики, яка є членом МКС, на інавгурацію президентки
- 06.09.2024 Прокурор МКС розповів про перспективи Путіна постати перед судом
- 04.09.2024 Суд Гааги арестовал долю Газпрома в нидерландской Wintershall Noordzee
- 30.08.2024 Порушення Росією морської конвенції ООН: Арбітраж у Гаазі анонсував слухання по суті
- 02.04.2024 В Гааге начал работу Международный реестр убытков, причиненных армией РФ в Украине
- 22.03.2024 В ЄС нагадали про річницю ордера МКС на арешт Путіна: Ніхто не уникне покарання