Андрій Єрмак провів зустріч зі спецпосланцем ЄС з питань імплементації санкцій
Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак провів зустріч зі спеціальним посланцем Європейського Союзу з питань імплементації санкцій Девідом О’Салліваном, який прибув в Україну з візитом.
Андрій Єрмак подякував Девіду О’Саллівану за роботу, яку він здійснює на підтримку України та задля забезпечення дотримання санкцій, запроваджених проти РФ, йдеться на сайті Президента України.
ЄС має активніше залучати українську команду до санкційної роботи, адже українська сторона володіє інформацією про осіб, наближених до військово-політичного керівництва Росії, які безпосередньо задіяні у війні проти України або підтримують російську агресію. Як приклад він згадав нещодавні публічні заклики російських пропагандистів до знищення української техніки й обіцянки «винагороди» за такі дії, зазначив Андрій Єрмак
Також він акцентував на готовності української сторони долучитися до санкційної роботи щодо третіх країн, які продовжують підтримувати Росію. Як розповів Андрій Єрмак, зараз Україна вибудовує відносини з країнами Глобального Півдня та інформує ці країни про спроби РФ використати їх для обходу санкцій.
За словами керівника Офісу президента, така робота особливо важлива у контексті припинення реекспорту до Росії технологій та комплектуючих ВПК з третіх країн, завдяки чому вона досі спроможна виробляти ракети і продовжує обстрілювати мирних українських громадян та об’єкти цивільної інфраструктури.
Співрозмовники обговорили перспективи запровадження нового 11-го пакету санкцій ЄС. Серед його пріоритетів: забезпечення імплементації та дотримання санкцій, а також протидія їх обходу; створення правових інструментів щодо запровадження санкцій проти третіх країн, які цілеспрямовано сприяють обходу санкцій ЄС. Також розглядається розширення заборон на товари подвійного використання і технології ВПК. Крім того, передбачається розширення персональних санкцій на пропагандистів, військових та причетних до примусового переміщення і викрадення українських дітей тощо.
Девід О’Салліван зі свого боку поінформував про свої контакти з лідерами країн, які він відвідав останнім часом, та про результати перемовин щодо заходів з обмеження торгівлі зброєю й товарами подвійного призначення з Росією. Він запевнив у тому, що Європейський Союз продовжить допомагати Україні стільки, скільки буде потрібно. Він також висловив сподівання, що вже найближчим часом 11-й санкційний пакет буде затверджено.
Ще на цю тему
- 20.11.2024 ЄС посилить методи боротьби з забрудненням моря
- 19.11.2024 Єврокомісія готова відкрити перші переговорні кластери з Україною за виконання необхідних умов
- 15.11.2024 Єврокомісія схвалила фінансування п’яти оборонних проєктів, зокрема із закупівлею ППО та боєприпасів для України
- 15.11.2024 На кордоні з Угорщиною почали модернізацію пункту пропуску, який є частиною транспортного коридору TEN–T
- 15.11.2024 Європейська комісія погодила виділення Україні 4,1 млрд євро – Шмигаль
- 13.11.2024 Шлях до членства в ЄС: Україна розпочала пре-скринінг законодавства у сфері автотранспорту
- 13.11.2024 Європарламент проведе позачергову сесію з нагоди 1000 днів війни РФ проти України
- 13.11.2024 Сікорський анонсував серйозну дискусію в Раді ЄС щодо України
- 12.11.2024 Каллас хоче направити усі 300 млрд доларів російських активів на відновлення України
- 11.11.2024 Глави МЗС та міністри оборони Євросоюзу обговорять ситуацію в Україні наступного тижня
- 11.11.2024 ЄС вже передав Україні понад 980 тисяч снарядів з обіцяного мільйона – Боррель
- 07.11.2024 Зеленський уперше з початку великої війни їде до Угорщини