Одна з країн таємно розробила величезний БПЛА, який не боїться російського "Панцирь-С1": що про нього відомо
Безпілотник буде озброєно AASM Hammer і він дійсно величезний за розмірами
Наступного тижня, а саме 19 червня, у Франції стартує традиційний Паризький авіасалон – Paris Air Show, і напередодні цієї виставки доволі неочікуваною (втім, і настільки ж цікавою) стала поява інформації про прототип нового безпілотного літального апарата Aarok, розповідають у виданні The War Zone.
Безпілотник Aarok було таємно розроблено маловідомою оборонною компанією Turgis & Gaillard, що базується у Франції. Для французької оборонки цей БПЛА можна справедливо назвати рекордною розробкою, бо це найбільший безпілотний літальний апарат, що коли-небудь розробляли французи – для прикладу, розмах крил у нового БПЛА більший, ніж у MQ-9A Reaper (понад 21,9 м у "француза" проти 21 м в "американця") та й загалом фюзеляж виглядає більш "громіздким".
Новий французький безпілотник Aarok належить до класу MALE – середньовисотних літальних апаратів з великою тривалістю польоту, і на полі бою має виконувати типові для такої зброї завдання розвідки та спостереження (ISR), а також і ударні місії.
Тактико-технічні характеристики нового безпілотника декларуються наступні – загальна маса БПЛА – близько 5,4 тонни, це в максимальній конфігурації. Порожній безпілотник важить близько 2,5 тонн, водночас максимальна маса корисного навантаження, що може переносити БПЛА, становить відповідно близько 2,9 тонни, з яких озброєння – до 1,5 тонни. Час перебування у повітрі – понад 24 годин. Одна з особливостей прототипу – міцне шасі. Як зазначається, безпілотник може злітати з нерівних полів.
Силова установка безпілотника Aarok – 1200-сильний турбогвинтовий двигун Pratt & Whitney Canada PT6, але загалом виробник планує оснащувати ці безпілотники двигунами Safran Ardiden 3 чи GE Aviation Catalyst.
Щодо корисного навантаження, то для завдань ISR (розвідки та спостереження) для БПЛА є пропозиція встановлювати станції Wescam MX-25 або ж Euroflir 610. Причому безпілотник має достатньо потужностей та місця під крилами для поєднання різних систем корисного навантаження. Як відзначає розробник, одночасно БПЛА Aarok може мати на борту як оптико-електронну камеру, так і багаторежимний радар та системи радіотехнічної розвідки.
Крім того – для виконання ударних завдань – безпілотник Aarok може бути оснащений зокрема і високоточною модульною зброєю "повітря-земля" AASM Hammer від французької компанії Safran.
Це такий собі високоточний гібрид бомби та ракети, схожий на JDAM. Для точного наведення AASM Hammer використовує супутникову та інерційну систему, що можуть бути доповнені інфрачервоною ГСН або лазерною системою наведення. Може бути оснащена боєголовкою вагою 125, 250, 500 або 1000 кг.
Як відзначив у коментарі виданню гендиректор французької компанії Turgis & Gaillard Патрік Гайяр, з ракетою AASM Hammer дальність стрільби безпілотника Aarok становитиме 35 км, тому "нас не надто турбує "Панцирь" – у виданні припускають, що це може бути натяком зокрема і на ситуацію, коли рашисти промазали ракетою по MQ-9 Reaper зі свого ЗРГК "Панцирь-С1 у Сирії.
Ще на цю тему
- 28.11.2024 У Фінляндії створять спільне з Україною виробництво безпілотників
- 28.11.2024 Європарламент закликав надати Україні Taurus і більше Patriot на тлі "нової фази у війні"
- 28.11.2024 Нідерланди передали Україні три пускові установки ЗРК Patriot
- 28.11.2024 Завод-виробник замінить партію неякісних 120-мм мін для ЗСУ
- 26.11.2024 У Німеччині анонсували передачу Україні ще двох IRIS-T до кінця року
- 26.11.2024 Bloomberg: Британія вперше за прем’єра Стармера поставила Україні Storm Shadow
- 23.11.2024 Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів – Умєров
- 22.11.2024 Швеція готує значну інвестицію у виробництво Україною власної далекобійної зброї
- 18.11.2024 МЗС Ізраїлю пропонує віддати Україні російську зброю, захоплену в ХАМАСу та «Хезболли»
- 16.11.2024 Україна розробила чотири види ракет, йдуть випробування, - Зеленський
- 16.11.2024 Зеленський: На виробництво дронів у бюджеті на наступний рік передбачені ₴775 мільярдів
- 15.11.2024 Норвегія фінансуватиме виробництво української зброї за прикладом Данії