Китайська державна компанія постачала Росії порох для патронного заводу – NYT
Китайська державна компанія Poly Technologies у 2022 році щонайменш двічі здійснювала постачання до Росії великих партій бездимного пороху для виробництва патронів.
Про це повідомляє The New York Times, пише ЛІГА.Новини.
За даними видання, Барнаульський патронний завод у РФ отримав з Китаю порох, якого достатньо для виробництва не менше 80 млн набоїв.
Постачання було здійснено державною компанією Poly Technologies, щодо якої США раніше ввели санкції за поширення ракетних технологій та надання підтримки Ірану.
Газета зазначає, що ці дані "знов порушують питання ролі Китаю в підтримці Росії, яка веде загарбницьку війну в Україні".
Як заявив під час недавнього візиту до Пекіна держсекретар США Ентоні Блінкен, Китай запевнив Сполучені Штати, що не надає летальної допомоги Росії для використання в Україні. Блінкен зазначив, що уряд США "не бачить прямих свідчень, які цьому суперечать", проте він стурбований, що "приватні китайські компанії можуть надавати допомогу Росії".
Постачання Poly Technologies на Барнаульський патронний завод, який випускає патрони для автоматів Калашнікова та снайперських гвинтівок, було здійснено вже після початку вторгнення Росії в Україну і, як прямо зазначено у даних митного обліку, призначалися "для виробництва патронів іноземного зразка".
Видання зазначає, що воно не має прямих доказів використання китайського пороху для виробництва саме бойових патронів, проте опитані експерти вважають, що це припущення є найбільш природним у нинішній ситуації.
Барнаульський патронний завод внесено до списку підприємств, на які поширюються санкції Євросоюзу. Крім виробництва боєприпасів, завод за даними з відкритих джерел міг слугувати тренувальною базою для терористичного угруповання Вагнера.
У квітні NYT повідомляла, що Росія обходить західні санкції, закуповуючи через Вірменію, Казахстан і Китай чіпи та інші електронні компоненти, необхідні для зброї.
Ще на цю тему
- 13.01.2025 У Китаї заявили про рекордні показники торгівлі з Росією
- 10.01.2025 Путин попросил переговоров с Си Цзиньпином после отказа китайских портов принимать российский «теневой» флот»
- 02.01.2025 Китай заблокував постачання товарів подвійного призначення найбільшим виробникам зброї у США
- 21.12.2024 США в ООН звинуватили Китай у сприянні агресії Росії проти України
- 19.12.2024 Китай невдоволений санкціями ЄС проти його компаній за допомогу РФ
- 11.12.2024 Китайський експорт до Росії обвалився вперше за чотири місяці
- 09.12.2024 Поставки російського газу до Китаю досягли нового добового рекорду
- 03.12.2024 Пекін відповів США на посилення експортного контролю проти китайських технологічних компаній
- 03.12.2024 Китай стал отказываться работать с попавшими под санкции США российскими банками – росСМИ
- 03.12.2024 США вводять нові санкції проти китайського сектора виробництва мікросхем
- 03.12.2024 Китайская компания с заводом США снабжает армию РФ электронными компонентами
- 29.11.2024 В Европарламенте призывают рассмотреть санкции против всех форм поддержки Китая РФ