Енергетична компанія Shell досі торгує російським газом, попри обіцянки вийти з ринку РФ
газРаніше у Shell пояснювали свої ринкові зв'язки з Росією тим, що угоди були результатом довгострокових договірних зобов’язань
Європейська нафтогазова компанія Shell досі не вийшла з ринку РФ та продовжує торгувати російським газом, хоча обіцяла припинити це. Про це повідомляє BBC.
Зазначається, що аналітики групи Global Witness дослідили діяльність Shell у 2022 році. Відповідно до результатів аналізу, компанія брала участь у майже восьмій частині російського експорту морського газу.
Раніше у Shell пояснювали свої ринкові зв'язки з Росією тим, що угоди були результатом довгострокових договірних зобов’язань і не порушують закони чи санкції.
Будь ласка, читайте текст після рекламиУ травні величезний танкер, здатний перевозити понад 160 тисяч кубічних метрів газу, вийшов із порту Сабетта на півострові Ямал на півночі Росії. Цей вантаж придбала Shell і відправила його до Гонконгу.
У березні 2022 року після кількох тижнів після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Shell попросила вибачення за купівлю нафти у Росії. Тоді компанія заявляла, що планує відмовитися від російських нафти та газу.
Крім цього, Shell запевнила, що припинить купувати російську нафту, продасть свої автозаправні станції та інші підприємства в Росії, а також розпочне поетапний відхід від російських нафтопродуктів, трубопровідного газу та зрідженого природного газу.
Натомість компанія досі приймає вантажі газу з двох російських портів: на Ямалі та на Сахаліні. Shell раніше була міноритарним інвестором у сахалінському газовому проєкті, але відмовилася від цієї претензії у вересні минулого року після того, як російський уряд передав свої акції місцевому бізнесу, і з того часу не брала газ із Сахаліну.
Однак Shell таким чином виконує контракт із російською компанією «Новатек», який зобов’язує її купувати 900 тисяч тонн газу на рік на Ямалі до 2030-х років. «Новатек» - друга за величиною газова компанія Росії, і податки, які вона сплачує, є значним внеском до бюджету російського уряду.
Економіст та радник президента України Володимира Зеленського Олег Устенко звинуватив Shell у прийманні «кривавих грошей».
«Це досить просто: продовжуючи торгувати російським газом, Shell вкладає гроші в кишені Путіна і допомагає фінансувати жорстоку агресію Росії проти народу України», - заявив Устенко.
Ще на цю тему
- 20.12.2024 Шмигаль повідомив, коли Україна припинить транзит російського газу
- 10.12.2024 "Придністров’я" готується оголосити надзвичайний стан через ризик зупинки поставок газу РФ
- 06.12.2024 Чехія знову отримує нафту з Росії після дводенної зупинки
- 15.10.2024 У ЄС вимагають посилити правила звітності щодо імпорту російського ЗПГ
- 15.10.2024 Чехия потратила на закупку нефти и газа РФ в несколько раз больше, чем на военную помощь Украине
- 11.10.2024 Угорщина та "Газпром" домовились про можливість збільшити поставки російського газу
- 27.09.2024 Індія відмовилася купувати російський газ з проекту "Арктик СПГ 2", що потрапив під санкції
- 21.09.2024 Країни Балтії та Польща: Купівля СПГ у Росії підриває згуртованість ЄС
- 22.08.2024 Угорщина знайшла, як забезпечити себе нафтою попри проблеми з транзитом через Україну
- 08.08.2024 Євросоюз нарощує імпорт російського скрапленого газу – AP
- 30.05.2024 Швеція готова заблокувати імпорт російського СПГ, якщо Угорщина завадить рішенню ЄС
- 30.05.2024 Германия и Чехия предлагают ЕС обсудить отказ от топлива из РФ