Як у ЗСУ майже рік нищать окупантів з трофейного "Корнета" і як взагалі працює розрахунок ПТРК на полі бою
Як українські військові нищать окупантів з трофейного ПТРК "Корнет"
Бійці 66-ї окремої механізованої бригади вже майже рік знищують російське озброєння та військову техніку з трофейного протитанкового ракетного комплексу "Корнет" – з військовими, які б’ють окупантів з трофейної зброї поспілкувалося видання АрміяInform.
Як розповідає командир розрахунку ПТРК Павло, позивний "Наум", трофейний ПТРК "Корнет" бійці отримали восени 2022 року, коли розвідники відбили одну з позицій окупантів, де й знайшли трофейну зброю.
Крім самого ПТРК розвідники також затрофеїли й багато ракет – як відзначає Павло, цими ракетами вони користуються й до сьогодні, тож можна припустити, що їх там було дійсно чимало.
Трофейний ПТРК дістався нашим військовим справним – лише з декількома подряпинами, також разом з комплексом було "поставлено" й маскувальну сітку до нього.
Серед переваг ПТРК "Корнет" наші військові називають покращений функціонал зброї, а також дальність стрільби у 5,5 км. Якщо порівнювати російський "Корнет" з українською "Стугною", то наш ПТРК, безумовно, має важливу концептуальну перевагу у вигляді дистанційного управління, яке дозволяє винести управління комплексом на відносно безпечну відстань у 50 метрів від самої пускової.
Втім, тут варто відзначити таке – що рашисти, зрештою, вирішили "скопіювати" таку опцію і вже демонстрували її на своїх ПТРК "Фагот", хоча російські пропагандони традиційно представили власну систему дистанційного управління для ПТРК як "ноу-хау", якого "навіть у НАТО немає". Ну і наразі залишається незрозумілим, а чи вийде така розробка за межі групи ентузіастів, які її розробили.
Наші бійці також наголошують на тому, що прибути на позицію, звідки вони будуть знищувати з ПТРК техніку ворога – "це теж окремий вид мистецтва". Зокрема, заїжджати треба вночі, не привертаючи до себе зайвої уваги – з вимкненими фарами та на швидкості, "трошки більше за мінімальну".
В одному з випадків, як розповідає водій роти ПТРК Олександр, до позиції взагалі довелося йти пішки п’ять кілометрів, тоді їм вдалося знищити танк російського окупаційного війська, який вполювали на відстані у 4 км.
До речі, в контексті трофейного ПТРК "Корнет" варто згадати, що такий комплекс також успішно використовують і протитанкісти 87-го дивізіону 45-ї окремої артилерійської бригади ЗСУ – раніше в цьому році пресслужба бригади публікувала кадри, як наші бійці з трофейної зброї підбили російський новітній танк Т-90М "Прорив", який потім з БПЛА добили "кулями "Молотова".
Ще на цю тему
- 28.11.2024 У Фінляндії створять спільне з Україною виробництво безпілотників
- 28.11.2024 Європарламент закликав надати Україні Taurus і більше Patriot на тлі "нової фази у війні"
- 28.11.2024 Нідерланди передали Україні три пускові установки ЗРК Patriot
- 28.11.2024 Завод-виробник замінить партію неякісних 120-мм мін для ЗСУ
- 26.11.2024 У Німеччині анонсували передачу Україні ще двох IRIS-T до кінця року
- 26.11.2024 Bloomberg: Британія вперше за прем’єра Стармера поставила Україні Storm Shadow
- 23.11.2024 Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів – Умєров
- 22.11.2024 Швеція готує значну інвестицію у виробництво Україною власної далекобійної зброї
- 18.11.2024 МЗС Ізраїлю пропонує віддати Україні російську зброю, захоплену в ХАМАСу та «Хезболли»
- 16.11.2024 Україна розробила чотири види ракет, йдуть випробування, - Зеленський
- 16.11.2024 Зеленський: На виробництво дронів у бюджеті на наступний рік передбачені ₴775 мільярдів
- 15.11.2024 Норвегія фінансуватиме виробництво української зброї за прикладом Данії