Закрита «Доповідь» для кремлівської верхівки розкриває, як саме росіяни зривали «Зернову угоду»\фото
Для вищого воєнно-політичного керівництва країни-окупанта підготовлено закриту підсумкову Доповідь «про роботу російської частини спільного координаційного центру в ході реалізації Ініціативи». Загалом, текст документу присвячений технологіям, які застосовувалися для перешкоджання реалізації роботи зернового коридору і в підсумку призвели до остаточного розриву угоди.
Згідно Доповіді, так званий «спільний координаційний центр» бачив своїм головним завданням максимальне зменшення об’єму зерна, яке вивозилося в межах Зернової угоди. Зокрема в документі йдеться: «Якісна перевірка суден також була одним з ключових елементів стримування безконтрольного зростання експорту зерна з українських портів. При цьому діяльність російських інспекторів була побудована в суворій відповідності із розробленими методичними документами з організації проведення інспекції суден. За результатами проведених інспекцій було обмежено участь в Ініціативі для 46 суден і обмежені в русі 303 судна на загальний строк 342 доби».
Заходи зі зриву Зернової угоди були розбиті на декілька етапів. На першому, за ініціативи російського президента, було призупинено участь рф в ЗУ з 29.10.22 по 03.11.22. Згідно документу, це призвело до падіння об’ємів вивезення зерна з 4,2 млн в жовтні до 2,6 у листопаді. Наступний етап – заходи з обмеження допуску суден у порт Південний, зменшення кількості інспекційних команд (не більше двох), зупинки реєстрації зерновозів.
Ці заходи дозволили росіянам «ефективно стримувати кількість суден, що прямували в українські порти і значно обмежити об’єм вивезення продовольства з України, що в цілому призвело до неможливості Києвом експортувати близько 20 млн тон вантажів». Росіяни звітують, що «найменша кількість продовольства, що експортувалась з українських портів 7,8 млн тон припала на третій етап Ініціативи (з 19 березня до 17 липня 2023).
Окрему увагу було звернено на зриві поставок зерна за програмою Всесвітньої продовольчої програми: «Припинені спроби українців використати чорноморську ініціативу для продовження так званої програми «Зерно з України» із залученням суден, зафрахтованих за лінією Всесвітньої продовольчої програми. Реєстрація таких суден проходила тільки після представлення письмових зобов’язань про неучасть в подібних акціях».
У підсумку автори Доповіді повідомляють: «Накопичений архів знань дозволить, при вирішенні подібних задач, досягнути високого рівня ефективності в найкоротші терміни».
Тож в разі продовження Зернової угоди, росіяни використовуватимуть весь накопичений «досвід» для ефективного зриву домовленостей.
Документ свідчить, що всі дії по зриву Зернової угоди – частина єдиного заздалегідь розробленого плану. А цілеспрямований обстріл української портової інфраструктури лише черговий крок в його реалізації.
Закрита «Доповідь» для кремлівської верхівки розкриває, як саме росіяни зривали «Зернову угоду»Закрита «Доповідь» для кремлівської верхівки розкриває, як саме росіяни зривали «Зернову угоду»Закрита «Доповідь» для кремлівської верхівки розкриває, як саме росіяни зривали «Зернову угоду»Закрита «Доповідь» для кремлівської верхівки розкриває, як саме росіяни зривали «Зернову угоду»
Ще на цю тему
- 25.11.2024 Grain from Ukraine: Південна Корея виділяє $6 мільйонів на підтримку програми
- 21.11.2024 За час роботи Українського морского коридору через нього пройшло 3118 суден
- 21.11.2024 Австрія виділяє 2 мільйони євро на програму «Зерно з України»
- 21.11.2024 З початку листопада порти Великої Одеси перевалили 4,1 млн тонн вантажів
- 19.11.2024 «Нібулон» відправив перший костер морського слідування з порту Дунаю до Туреччини
- 15.11.2024 Експорт товарів із України за дев’ять місяців зріс на 13%
- 13.11.2024 В жовтні через українські порти експортовано 1,4 млн тонн руди та та 5 млн тонн зерна
- 11.11.2024 Безпека «зернового коридору»: Неїжпапа перевірив корабельні та катерні групи
- 05.11.2024 Українським морським коридором вже транспортували понад 80 млн тонн вантажів
- 17.10.2024 Український зерновий коридор: чому росія розпочала сезон полювання на зерновози в одеських портах
- 16.10.2024 Україна закликала Міжнародну морську організацію направити в порти Одеси моніторингову місію – МЗС
- 16.10.2024 У вересні порти України обробили 1,3 млн тонн рудних вантажів