Росіяни поставили гармати з "Шилки" на БТР-82, але за 2 місяці далі виставок не пішло
Скільки часу треба рашистам, щоб в умовах війни зробити нову зенітку проти дронів з готових елементів
Наприкінці червня 2023 року Defense Express розповідало про те, що на одному із форумів відбулась перша презентація імпровізованої зенітної самохідної артустановки на базі БТР-82, яку рашисти створили саме для боротьби проти безпілотників ЗСУ. Ця установка була оснащена двома 23-мм гарматами 2А7 від ЗСУ-23-4 "Шилка", для управління стрільбою була встановлена оптико-електронна апаратура від російського НТЦ "Элинс".
Сама така розробка уже заслуговувала на увагу навіть всупереч тому, що головні характеристики залишились невідомими, як чисельність екіпажу, дальність стрільби та боєкомплект. Але за два місяці потому ця зенітна платформа рашистів існує хіба що у дослідному варіанті, досі не має навіть власної назви, та ще проходить "обкатку" на різного роду виставках.
На перший погляд, в цій деталі нема нічого особливого, бо для російського ВПК цілком стандартною є ситуація, коли "аналоговнєти" можуть роками "висіти" в статусі експонатів для виставок без реальних поставок у війська. І тут дуже показовим є приклад із системою "Деривация-ПВО", що навіть за 6 років після першої презентації досі лишається в статусі дослідної розробки, хоча для її створення були використані насправді відпрацьовані елементи, як наприклад шасі від БМП-3 та 57-мм зенітна гармата, створена із переробки С-60.
Але з іншої сторони, маємо приклад, коли рашисти в умовах повномасштабної війни проти України зуміли налагодити кустарну переробку в достатньо помітних масштабах своїх МТ-ЛБ під зенітні автомати часів Другої світової 2М-3М, і так в них теж вийшла імпровізована зенітна САУ для боротьби із безпілотниками в розпорядженні ЗСУ. Навіть якщо більшість таких машин могла опинитись в підсумку взагалі в районі тимчасово окупованого Севастополя.
На цьому тлі цілком закономірно виникає питання, а скільки ж рашистам потрібно часу, щоб зробити нову зенітну установку для боротьби з нашими дронами, і як на це впливають питання не тільки доступності необхідних елементів, як шасі та стволи, але й моменти з політичною проекцією також.
А окрім цього, заодно виникає питання, за рахунок яких саме "зовнішніх" факторів рашистам вдається у достатньо оперативному темпі розробляти нові зразки "окопного РЕБ", призначених зокрема для протидії безпілотникам ЗСУ.
Ще на цю тему
- 26.11.2024 КНДР розширює завод із виробництва ракет, якими Росія атакує Україну - Reuters
- 22.11.2024 Скільки всього МБР у наземних та морських варіантах має Росія
- 21.11.2024 Россия расширяет производство ракетных двигателей
- 19.11.2024 Ізраїль знайшов великі запаси сучасної російської зброї у бойовиків «Хезболли» – ЗМІ
- 18.11.2024 Українські розвідники з'ясували "начинку" російського дрона "Гербера" (фото)
- 14.11.2024 КНДР передала Росії надважку САУ М-1989 Koksan - фото
- 12.11.2024 Росіяни на Курщині "засвітили" ЗРК "Тор" на КАМАЗі, який мав йти на експорт для Вірменії
- 05.11.2024 Уралвагонзавод отправил в войска очередную партию «Солнцепеков»
- 28.10.2024 Росія передала КНДР близько 5,5 млрд доларів за постачання зброї, - дослідження
- 28.10.2024 Росія отримує бронетехніку від виробника з ОАЕ – ЗМІ
- 28.10.2024 У РФ кажуть, що створили буї «Аква», щоб шукати катери-камікадзе у Чорному морі
- 09.10.2024 На складах ніколи не було. Де РФ могла взяти рідкісні гармати Д-74, які вже є на фронті