На наших очах реалізується українська стратегія щодо створення «зернового коридору» без росії — Андрій Клименко
Буквально кілька годин тому з Одеського порту вийшло перше з чотирьох суден, які там залишалися з 24 лютого минулого року — від початку широкомасштабної війни, що розпочав російський агресор.
Про це в коментарі кореспонденту АрміяInform повідомив експерт, керівник Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко.
Це німецький контейнеровоз Joseph Schulte під прапором Гонконгу. Він рухається встановленим для цивільних суден тимчасовим коридором, про який нещодавно заявляли Військово-Морські Сили Збройних Сил України.
Joseph Schulte — досить нове судно 2013 року побудови, яке може перевозити 110 тисяч тонн вантажу. На думку керівника моніторингової групи, це дуже важлива подія.
«Фактично на наших очах реалізується стратегія та тактика України щодо демонстрації створення «зернового коридору» без росії, — зазначає Андрій Клименко. — Карту можливих маршрутів з відповідними документами наша країна надала Міжнародній морській організації (ІМО) у середині липня. Тобто ми поінформували міжнародну спільноту в особі найвищої морської організації про те, що Україна знайшла й, відповідно, промаркувала безпечний маршрут, яким можуть проходити з і до Одеси цивільні судна».
За інформацією Андрія Клименко, маршрут має два рукави: один для кораблів з 12-ма метрами осадки, другий — для кораблів із 8-ма. Цьому передувало: по-перше, передача карти в ІМО, по-друге, створення Україною гарантійного фонду в розмірі близько 500 млн $, котрий покриватиме можливі втрати або пошкодження суден і вантажів, загибелі або поранення моряків.
Природно, що цей фонд був важливим кроком в організації «зернових коридорів», адже потужні міжнародні морські страхові компанії не ризикують страхувати морські судна в умовах фактичної війни на морі.
Третім чинником, що призвів до появи тимчасових коридорів, стало те, що Сили оборони України, починаючи з кінця травня атакували морськими дронами розвідувальні та патрульні кораблі, котрі перебували на початку рекомендованого маршруту з Босфору до Одеси. Цим ЗСУ продемонстрували, що безпечного місця для рашистського флоту там уже немає.
Ще на цю тему
- 15.11.2024 Експорт товарів із України за дев’ять місяців зріс на 13%
- 13.11.2024 В жовтні через українські порти експортовано 1,4 млн тонн руди та та 5 млн тонн зерна
- 11.11.2024 Безпека «зернового коридору»: Неїжпапа перевірив корабельні та катерні групи
- 05.11.2024 Українським морським коридором вже транспортували понад 80 млн тонн вантажів
- 17.10.2024 Український зерновий коридор: чому росія розпочала сезон полювання на зерновози в одеських портах
- 16.10.2024 Україна закликала Міжнародну морську організацію направити в порти Одеси моніторингову місію – МЗС
- 16.10.2024 У вересні порти України обробили 1,3 млн тонн рудних вантажів
- 16.10.2024 До портів України, попри обстріли, прямують 85 суден
- 16.10.2024 За 8 місяців до Італії експортували майже 3 млн тонн української продукції
- 15.10.2024 Обстріли балістикою портів Великої Одеси з пошкодженнями суден - нова стратегія Росії
- 14.10.2024 Страхування суден, які йдуть до українських портів та з них, подорожчало
- 12.10.2024 Українським морським коридором перевезли вже 75 мільйонів тонн вантажів