Страховики підвищили тарифи для танкерів із російською нафтою з портів у Чорному морі
Страхові компанії повідомили фрахтувальників суден, що працюють у чорноморських портах Росії, про підвищення додаткових платежів, відомих як премії за ризик роботи в умовах війни.
Про це повідомляют «Порти Украіни» з посиланням на Reuters.
Надбавка у вигляді премії за ризик роботи у зоні воєнного конфлікту була додана до загальної вартості страхування танкерів минулого року, після початку російського повномасштабного військового вторгнення в Україну. Після одностороннього виходу країни-агресора із Чорноморської зернової ініціативи воєнні дії в акваторії російських і українських чорноморських портів загострилися.
Нещодавно Росія повідомила про кілька атак на свої чорноморські порти. За словами трейдерів, наразі ці атаки не вплинули на завантаження нафти з чорноморських портів Росії, але ризики зростають.
Через це доплати за військовий ризик збільшили з приблизно 1% вартості вантажу до майже 1,2-1,25%, повідомили трейдери. Це означає, що кожен рейс коштуватиме дорожче на $200 тис. за один танкер Suezmax, який може перевозити 120-200 тис. тонн, якщо російська нафта постачатиметься до Індії. Загальна вартість доплат становитиме майже $1 млн.
Хоча ця сума невелика, вона збільшує загальні витрати Росії на експорт нафти, які різко зросли з лютого 2022 року через санкції”, — зазначає Reuters.
Підвищення стосується в основному вантажів, що перевозять російську нафту та нафтопродукти, тоді як премія за вантажі казахстанського походження, які також експортуються через російські порти, залишається на рівні близько 1%.
Зернові трейдери висловлюють занепокоєння щодо безпеки постачань зерна, а підвищення премії за військовий ризик для нафтових танкерів свідчить про те, що занепокоєння поширилося на ширші ринки, підсумовує Reuters.
Загальні завантаження сирої нафти з Новоросійська та терміналу Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК) становлять близько 2% світових постачань. Експорт нафтопродуктів з чорноморських портів Росії складає близько 4 млн тонн на рік.
Нагадаємо, ДУ «Держгідрографія» випустила прибережне попередження, яким з 4 серпня оголосила акваторії російських портів Анапа, Новоросійськ, Геленджик, Туапсе, Сочі, Тамань зоною військової загрози. Цьому передувала «бавовна» з ВДК «Олєнєгорскій горняк» і нафтовим терміналом у Новоросійську. Крім того, в ніч на 5 серпня морські дрони атакували біля Керченського мосту російський нафтовий танкер Sig, що перевозив нафтопродукти для російської армії і флоту.
Ще на цю тему
- 19.11.2024 Начал работу новый торговый морской путь из Индии во Владивосток
- 15.11.2024 Грузооборот Туапсинского балкерного терминала в январе-октябре 2024 года вырос на 12%
- 02.07.2024 Через порт Новороссийск отгружена партия спецоборудования для египетской АЭС «Эль-Дабаа»
- 24.06.2024 Росіяни перетворюють морвокзал у торговий центр через санкції
- 27.02.2024 В акваторию порта Новороссийск с танкера вылилось 40 тонн нефти
- 06.02.2024 У чотирьох портах Росії введено надзвичайний стан
- 05.02.2024 В балтийских портах РФ ввели режим «повышенной готовности» из-за атак БпЛА
- 25.12.2023 Россия в начале 2024 года начнет тестовые отгрузки аммиака в порту Тамань
- 09.11.2023 Уставный капитал «Универсального перегрузочного комплекса» в Новороссийске увеличен в 600 тысяч раз
- 25.10.2023 Російські загарбники почали «перереєстрацію» Скадовського порту
- 12.10.2023 Первую очередь аммиачного комплекса в порту Тамань планируют запустить в декабре 2023 года
- 05.08.2023 В границы российского порта Темрюк включены площади терминала перевалки жидких химпродуктов