Україна разом із ЄС працюватиме над інфраструктурним розвитком Дунаю
Україна вдячна Єврокомісії за зусилля з інтеграції українських транспортних шляхів, включно з Дунайською ділянкою, у загальноєвропейську транспортну мережу ТЕN-Т та працюватиме разом з ЄС та країнами-сусідами для розвитку цієї інфраструктури.
Про це заявив віцепрем'єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков у Брюсселі під час пресконференції за підсумками переговорів з єврокомісаром з питань транспорту Адіною Велян, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«Підтримка Європейської комісії у питанні включення української частини Дунаю, за її існуючими параметрами, в загальноєвропейську мережу ТЕN-Т та допомога в отриманні статусу міжнародного логістичного шляху збільшує потужність пан’європейського Дунаю і надасть більшу силу для всієї Європи. Участь у ТЕN-Т демонструє, що цей європейський проєкт гарантує стабільність для інвесторів», - сказав український урядовець.
Він висловив солідарність з колегами з Румунії, оскільки ця країна також відчула атаки з боку російського агресора. Кубраков зазначив, що такі російські удари спрямовані проти Європи, оскільки Дунай був і залишається ключовою транспортною артерією та поєднує багато європейських країн. Кубраков зауважив, що Україна, захищаючи та звільняючи свої землі від російських загарбників, водночас захищає Європу, її цінності та свободи.
«Коридори солідарності є критично важливим проєктом для економіки та для сільськогосподарського сектору України, для її експорту та імпорту. Разом із румунськими колегами та з іншими країнами регіону ми працюємо над збільшенням можливостей Дунайських портів у прийомі суден більшої тоннажності», - сказав представник уряду України.
Він зауважив, що друга важлива тема – це розвиток прикордонної інфраструктури та спрощення адміністративних правил перетину кордонів для експорту товарів з України та для операцій з імпорту, що матиме величезний економічний ефект. Особливо це стосується кордонів між Україною, Молдовою і Румунією, де на деяких ділянках, на відстані у 2-3 кілометри, працюють відразу три пункти прикордонного контролю від трьох країн.
«Вирішення цієї проблеми має величезний потенціал. Йдеться про розвиток самої прикордонної інфраструктури, а також про запровадження спільного прикордонного контролю та спільних митних процедур у найбільш важливих точках перетину кордонів... Всі ці процедури забирають багато часу, і запровадження такої спільної системи може дозволити скоротити час на перетин кордонів принаймні на 50 відсотків», - наголосив Кубраков.
Ще на цю тему
- 15.11.2024 Єврокомісія схвалила фінансування п’яти оборонних проєктів, зокрема із закупівлею ППО та боєприпасів для України
- 15.11.2024 На кордоні з Угорщиною почали модернізацію пункту пропуску, який є частиною транспортного коридору TEN–T
- 15.11.2024 Європейська комісія погодила виділення Україні 4,1 млрд євро – Шмигаль
- 13.11.2024 Шлях до членства в ЄС: Україна розпочала пре-скринінг законодавства у сфері автотранспорту
- 13.11.2024 Європарламент проведе позачергову сесію з нагоди 1000 днів війни РФ проти України
- 13.11.2024 Сікорський анонсував серйозну дискусію в Раді ЄС щодо України
- 12.11.2024 Каллас хоче направити усі 300 млрд доларів російських активів на відновлення України
- 11.11.2024 Глави МЗС та міністри оборони Євросоюзу обговорять ситуацію в Україні наступного тижня
- 11.11.2024 ЄС вже передав Україні понад 980 тисяч снарядів з обіцяного мільйона – Боррель
- 07.11.2024 Зеленський уперше з початку великої війни їде до Угорщини
- 06.11.2024 Орбан після перемоги Трампа заявив про потребу в новій європейській стратегії щодо України
- 06.11.2024 ЄС продовжив військову навчальну місію для українських військових ще на два роки, - журналіст