Болгарія прискорить відмову від імпорту російської нафти морем
Уряд Болгарії схвалив ініціативу щодо поступового припинення імпорту російської нафти морем, що дозволить відмовитися від неї швидше, ніж було заплановано.
Про це повідомляє відання «Порти Украіни» з посиланням на Bloomberg.
Виняток із європейського ембарго дозволяє болгарському нафтопереробному заводу «Нафтохім» у Бургасі, який належить «Лукойлу», імпортувати російську нафту до кінця 2024 року. Болгарія самостійно вирішила перенести цей термін на кінець вересня 2024 року з поетапним скороченням обсягу постачань кожні три місяці до цього терміну.
Цей крок змусить місцевий нафтопереробний завод «Нафтохім» шукати альтернативну сировину.
Питання відмови від російської нафти для НПЗ — це в основному питання логістики. Для того, щоб перейти на нечорноморську нафту, необхідно суттєво збільшити фактичні потужності зберігання — можливо, вдвічі — щоб НПЗ міг працювати 20, 30 днів без танкерів”, — зазначив міністр фінансів Асен Васильєв.
Парламентська більшість спершу взагалі планувала заборонити російську нафту з листопада 2023 року, але «Лукойл» назвав нереальною диверсифікацію за 30 днів. Компанія попередила, що це призведе до порушення роботи підприємства та різке зростання вартості пального на внутрішньому ринку Болгарії.
Болгарії, можливо, доведеться шукати альтернативу на Близькому Сході або в Північній Африці, щоб замінити російську нафту на нафтопереробному заводі «Лукойлу», на який припадає більша частина постачань дизельного палива і бензину в країну.
Рішення уряду доповнює зусилля Болгарії з диверсифікації енергопостачання після того, як вона роками майже повністю покладалася на Росію у питаннях постачання природного газу, нафти і палива для своєї атомної електростанції радянського зразка.
У серпні Народні збори Республіки Болгарія ухвалили поправки до закону про контроль над виконанням санкції щодо Росії через її військову агресію щодо України, якими передбачено повернення під контроль держави нафтового портового терміналу Росенець, що перебував у концесії російського нафтового гіганта «Лукойл». На початку вересня термінал перейшов в управління державного підприємства.
Термінал Росенець, призначений для приймання, зберігання й транспортування нафтохімічної сировини, обслуговує єдиний нафтопереробний завод в Болгарії під назвою «Нафтохім Бургас», який належить «Лукойлу» і щодня переробляє 196 барелів нафти.
Ще на цю тему
- 25.07.2024 Сійярто: Болгарія пропонує допомогу з нафтою через проблеми з транзитом через Україну
- 05.03.2024 Болгарія припинила імпорт нафти з росії
- 13.01.2024 Болгарія купуватиме нафту в Казахстану, Іраку і Тунісу на заміну російській
- 06.12.2023 Російський "Лукойл" розглядає продаж нафтопереробного заводу в Болгарії
- 22.09.2023 Болгарія припиняє імпорт нафти з Росії
- 05.09.2023 Болгарія остаточно забрала у російського "Лукойла" нафтовий термінал "Росенец"
- 29.07.2023 У Болгарії заберуть у "Лукойла" право торгувати нафтою попри санкції ЄС
- 19.07.2023 Парламент Болгарії хоче вивести нафтовий термінал біля Бургаса з-під контролю російського «Лукойла»
- 06.04.2023 У Болгарії оштрафували "Лукойл" на 100 млн євро за зловживання домінуючим становищем
- 17.02.2023 У Болгарії оштрафували «Лукойл» майже на $37 мільйонів
- 31.05.2022 Болгарія отримала виняток з нафтового ембарго до кінця 2024 року
- 10.02.2021 Ликвидирован консорциум для несостоявшегося проекта нефтепровода «Бургас-Александруполис» / Фото