"Шахеодобійка" MSI-DS Terrahawk Paladin від Великої Британії для України - що це за система(фото)
MSI-DS Terrahawk Paladin була вперше представлена лише рік тому та є вкрай ефективною відповіддю на питання, чим дешево збивати Shahed-и
Як повідомляе Війсковий портал« DEFENSE EXPRESS»
Велика Британія у межах нового пакету військової допомоги на 100 млн фунтів (близько 123 млн доларів), які виділяються з Міжнародного фонду України (IFU) передає до України додаткове озброєння та засоби протиповітряної оборони. У переліку - засоби для розмінування, запасні частини для ремонту переданого озброєння та засоби захисту критичної інфраструктури.
А єдиний названий конкретний зразок озброєння - комплекс MSI-DS Terrahawk Paladin від британської MSI. Неоголошена кількість таких систем, разом з іншими неназваними засобами ППО, була замовлена у межах контракту на 70 млн фунтів (близько 86 млн доларів).
Сама система MSI-DS Terrahawk Paladin була публічно продемонстрована лише у вересні 2022 року, а в оновленій версії у вересні 2023 року. Вона являє собою вже класичним рішенням боротьби з дронами, коли автоматична гармата об'єднується з цифровою системою управління вогнем, а також РЛС, яка відповідає за виявлення цілей у будь-яких умовах.
Певною відмінністю комплексу є те, що він виконаний у вигляді платформи, яка може перевозитись на вантажівці, або встановлюватись стаціонарно.
У вигляді засобу знищення цілей використовується 30-мм Mk44 Busmaster II, яка може використовувати боєприпаси із програмованим підривом. Розробники декларують, що у випадку їх використання дальність знищення повітряної цілі до 2 км з 600-800 метрів.
За точність вогню відповідає оптико-прицільна станція SATOS власної розробки компанії MSI, яка має тепловізор та лазерний далекомір. Система управління вогнем підтримує автосупроводження цілі. Радіолокаційна компонентна MSI-DS Terrahawk Paladin включає чотири РЛС з АФАР, що дозволяє вести одночасний огляд на 360 градусів.
Керування системою здійснюється з виносних пультів, при цьому на фото демонструється можливість керування комплексом лише двома особами, один з яких відповідає за огляд цілей, другий - за їх знищення.
Також MSI-DS Terrahawk Paladin включає можливість інтеграції додаткових засобів знищення, наприклад, ракет із напівактивним лазерним наведенням типу APKWS.
Таким чином ця система, особливо у поєднання із програмованими боєприпасами, є доволі ефективною відповіддю на питання економічного знищення таких загроз, як літако-снаряди Shahed-136.
Ще на цю тему
- 28.11.2024 У Фінляндії створять спільне з Україною виробництво безпілотників
- 28.11.2024 Європарламент закликав надати Україні Taurus і більше Patriot на тлі "нової фази у війні"
- 28.11.2024 Нідерланди передали Україні три пускові установки ЗРК Patriot
- 28.11.2024 Завод-виробник замінить партію неякісних 120-мм мін для ЗСУ
- 26.11.2024 У Німеччині анонсували передачу Україні ще двох IRIS-T до кінця року
- 26.11.2024 Bloomberg: Британія вперше за прем’єра Стармера поставила Україні Storm Shadow
- 23.11.2024 Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів – Умєров
- 22.11.2024 Швеція готує значну інвестицію у виробництво Україною власної далекобійної зброї
- 18.11.2024 МЗС Ізраїлю пропонує віддати Україні російську зброю, захоплену в ХАМАСу та «Хезболли»
- 16.11.2024 Україна розробила чотири види ракет, йдуть випробування, - Зеленський
- 16.11.2024 Зеленський: На виробництво дронів у бюджеті на наступний рік передбачені ₴775 мільярдів
- 15.11.2024 Норвегія фінансуватиме виробництво української зброї за прикладом Данії