Росія поскаржилась на санкції проти своїх авіакомпаній
Росія звинуватила Захід у порушенні Чиказької конвенції про цивільну авіацію через закриття повітряного простору та запровадження санкцій проти російської авіаційної галузі.
У зв’язку з цим МЗС Росії ініціювало розгляд у рамках міжнародної організації цивільної авіації (ICAO), з керуючих органів якої Росію виключили у жовтні минулого року через численні порушення міжнародних правил, пише Бізес.Цензор.
За інформацією The Moscow Times, відповідачами названо 37 держав: усі члени Євросоюзу, США, Канада, Велика Британія, Албанія, Ісландія, Монако, Норвегія, Північна Македонія, Чорногорія та Швейцарія.
МЗС РФ вказало, що підставою для скарги стало застосування ними "неправомірних односторонніх обмежувальних заходів дискримінаційного характеру стосовно Російської Федерації та її авіапідприємств".
Ідеться про закриття неба для російських перевізників, заборону на постачання літаків та запчастин до них, припинення технічного обслуговування та надання послуг страхування повітряних суден, затримання бортів за кордоном, обмеження доступу до метеорологічної інформації для аеронавігації.
У МЗС Росії заявили, що ці дії, вжиті у відповідь на вторгнення Росії в Україну, "поставили під загрозу безпеку польотів міжнародної цивільної авіації та серйозно підірвали взаємну довіру".
"Російська Федерація як одна з провідних авіаційних держав має намір домагатися припинення всіх зазначених порушень. Розраховуємо, що Рада ІСАО ефективно та неупереджено зреагує на ситуацію", – додали в міністерстві.
У жовтні минулого року Росію виключили зі всіх керуючих органів ICAO. До цього країна отримала червоний прапор за безпеку польотів.
Після вторгнення Росії в Україну Євросоюз, США, Велика Британія, Канада та низка інших країн закрили небо для російських літаків. Під санкції потрапили найбільші російські авіакомпанії та їхні керівники. На початку березня 2022 року виробники Boeing та Airbus припинили постачання запчастин, техобслуговування та підтримку російських авіаліній.
Також через обмеження було розірвано договори лізингу. Перевізники мали повернути іноземні лайнери постачальникам, але влада РФ це робити відмовилася. Більшість бортів залишилася всередині країни і здійснює перевезення місцевими маршрутами через загрозу арешту.
Заява МЗС РФ з'явилася на тлі інцидентів, що почастішали, з літаками російських авіакомпаній. Повітряні судна стали вдвічі частіше ламатися у польоті. Із січня по серпень 2023 року було зафіксовано понад 120 таких випадків, тоді як за попередні п'ять років за аналогічний період у середньому відбувалося 55.
Поломок може бути набагато більшим, оскільки з весни 2022 року авіаперевізники вимагають від персоналу не вносити дефекти техніки до бортових журналів (TLB), внаслідок чого літаки часто літають несправними. Також повідомлялося, що пілоти "Аерофлоту" почали відключати гальма, які відмовили, через неможливість їх замінити.
Ще на цю тему
- 25.11.2024 США звинувачують громадянина Індії в незаконному експорті авіаційних компонентів до РФ
- 23.11.2024 В России «нашли» необходимые компоненты для достройки своего нового «Суперджет»
- 23.11.2024 В РФ обещают построить широкофюзеляжный самолет с двигателями ПД–35 после 2030 года
- 21.11.2024 Російські авіакомпанії зупинили польоти половини Airbus neo через проблеми з ремонтом
- 13.11.2024 Через санкції тридцять російських авіакомпаній опинилися на грані банкрутства – росЗМІ
- 08.11.2024 Німеччина повернула власнику літак російського "Аерофлоту", який застряг у Мюнхені після вторгнення РФ в Україну
- 05.11.2024 В Індії розбився військовий літак російського виробництва / Відео
- 01.11.2024 Второй за три дня самолет российской авиакомпании сломался в воздухе
- 10.10.2024 Западные санкции парализовали производство Су-57 Россией
- 10.10.2024 Літаки вкрала Росія, а $3 мільярди компенсації їхні власники вимагають від страховиків
- 08.10.2024 Літаки Путіна стали приховувати своє пересування
- 12.09.2024 В Казахстані обслуговують російські Су-30СМ, використовуючи французьке обладнання – Inform Napalm