Чи дійсно Чорноморський флот РФ у пастці та не зможе покинути акваторію, або навпаки посилений(фото)
Попри уявлення повної закритості Чорного моря поки для РФ це не зовсім так і ворог поки все ще має можливість вивести, або навпаки посилити свій флот навіть в умовах закритого Босфору
Як повідомляе Війсковий портал «DEFENSE EXPRESS»
Кораблі РФ у Чорному морі вже не можуть безпечно використовувати свою головну базу у поки окупованому Севастополі, здебільшого перемістившись до Новоросійська. Окрім того, РФ навіть анонсувала створення нової постійної бази у фактично окупованій Абхазії.
І на фоні цього може скластися враження, що всі кораблі Чорноморського флоту РФ опинились у пастці та навряд зможуть покинути акваторію. Як мінімум поки Туреччина не відкриє Босфор для проходження військових кораблів, що може статись лише по завершенню війни.
Але насправді у РФ існує можливість не лише вивести частину кораблів, але й посилити угрупування. Звісно мова йде не про всі кораблі, а лише про клас не більше малих ракетних кораблів, які у РФ створювались якраз з прицілом на можливість здійснення міжфлотського переходу річками. А також через те, що частина з цих кораблів будувалась під Казанню на Зеленодольському суднобудівному заводі, що на березі Волги.
Мова йде про кораблі проєкту 21631 "Буян-М", проєкту 22800 "Каракурт", проєкту 1239 "Сивуч", патрульні проєкту 22160 типу "Василий Быков", а також всі кораблі класом нижче включно з ракетними катерами "Молния-1" та іншими кораблями з осадкою до 4-4,5 метра (для великих десантних кораблів - під питанням).
З точки зору маршруту, то для цього РФ може використати перехід через Азовське море до Дону, потім через Донсько-Волзький канал до Волги. А ця ріка системою каналів вже пов'язана із Балтійським та Білим морем. При цьому доцільність поповнення складу кораблів на Балтійському морі вже під питанням, бо у РФ вже провели експеримент із перебазуванням частини кораблів з Балтики до Ладозького озера.
Таким чином у теорії РФ є можливість вивести з Чорного моря через річки доволі значну частину флоту. Але без Босфору всі підводні човни проєкту "Варшавянка", фрегати проєкту 11356Р типу "Адмирал Григорович", а також сторожові кораблі проєкту 1135 "Буревестник" залишаться у Чорному морі.
Водночас можливість міжфлотського переходу через річки, що логічно, працює в обидва боки. Тому у РФ існує можливість навпаки посилити Чорноморський флот перекинувши малі ракетні кораблі з Балтики або Каспію. Наприклад з Каспійського моря - до трьох "Буян-М", а з Балтійського - ще три "Буян-М" та три "Каракута".
Але така можливість у ворога буде існувати до виходу ЗСУ до узбережжя Азовського моря, після чого вся його акваторія буде знаходитись під вогневим контролем берегових протикорабельних комплексів, а у випадку виходу до Таганрогского заливу - навіть артилерії.
Ще на цю тему
- 26.12.2024 У Криму український дрон уразив російське судно «Федір Урюпін» - соцмережі
- 26.12.2024 У Чорному морі - один ворожий ракетоносій загальним залпом до чотирьох «Калібрів»
- 24.12.2024 Російський Чорноморський флот отримав малий ракетно-артилерійський корабель “Туча”
- 20.12.2024 Росія вивела у Чорне море 13 кораблів, ракетоносіїв немає
- 19.12.2024 Судан відмовився розміщувати у себе військово–морську базу Росії
- 17.12.2024 ВМС Испании и Португалии сопровождали российские военные корабли в зоне своей ответственности
- 17.12.2024 Российский фрегат «Адмирал Горшков» ушел из Средиземного моря в Атлантику
- 17.12.2024 ВМФ РФ в 2025 году получит атомную подводную лодку «Князь Пожарский» – Минобороны
- 17.12.2024 Нужно требовать от Турции следовать доктрине Монтре и не пропустить корабли РФ в Черное море — немецкий евродепутат
- 13.12.2024 Фрегаты Северного флота РФ выполнили стрельбу ракетами «Циркон» - МО России
- 12.12.2024 Плетенчук розповів, які кораблі росіяни тримали на сирійській базі у Тартусі
- 12.12.2024 росія не змогла добудувати нові фрегати без українських двигунів і продала їх Індії - Плетенчук