Євросоюз має ширше залучати власні резерви для підтримки України – прем’єр Бельгії
Європейський Союз має продовжувати підтримувати Україну, але ширше використовувати власні резервні фонди та визначати пріоритети для таких витрат, замість того, щоб продовжувати просити країни-члени про нові внески.
Таку думку 26 жовтня у Брюсселі перед початком Європейської Ради висловив прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо, повідомляє Укрінформ.
"Не будемо забувати про Україну. Наша підтримка для України залишається об’єднаною від всіх 27 країн. Два тижні тому в Бельгії ми створили спеціальний фонд у 1,7 мільярда (євро – ред.), щоб доставляти Україні військове спорядження та гуманітарну допомогу. Ми також продовжуємо обговорення можливостей у фінансуванні відбудови країни", - наголосив Де Кроо.
"Щодо багаторічного бюджету ЄС. Як я вважаю, те, що знаходиться на столі, не є прийнятним. Фокус на продовженні допомоги Україні є вірним. Але як це фінансувати? ЄС має просити Єврокомісію та інші інституції дивитися на їх власні ресурси, які ще не були використані, та розглянути пріоритетність витрат, замість того, щоб продовжувати просити країни-члени робити свої внески", - сказав бельгійський урядовець.
Він також зауважив, що сьогодні головна увага прикута до напруги між Ізраїлем й Палестиною.
"Ми засуджуємо те, що відбувається. Як на мене, у цьому контексті є два пріоритети. Перший - звільнити, негайно та без жодних умов, всіх заручників. Захоплення заручників є воєнним злочином, і є неприйнятним. Другий – забезпечити прямий та сталий гуманітарний доступ до Гази. Ізраїль має право захищати себе. При цьому, які б звірства не трапилися, це не може бути виправданням для позбавлення людей засобів для виживання. Тож блокада Гази є неприйнятною, й має бути зупинена", - заявив Де Кроо.
"Не може бути виправдання для невибіркових дій, для блокади Гази та гуманітарного доступу до Гази. Такий гуманітарний доступ має відбутися. Сьогодні ХАМАС має 222 ізраїльських заручника, але Ізраїль також тримає населення Гази як заручників. Тож Ізраїль і ХАМАС мають зобов’язання звільнити цих людей", - додав прем’єр-міністр Бельгії.
За його словами, окремою темою обговорення під час саміту буде питання міграції, і це буде важка дискусія, оскільки ці проблеми стають дедалі більш чутливими для таких країн як Бельгія, Німеччина або Нідерланди. Він привітав намір Європейської комісії шукати рішення спільно з країнами-членами, зокрема, у питанні повернення до країн походження тих мігрантів, які не мають права на міжнародний захист на території ЄС.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Прем'єр Британії і генсек НАТО обговорили зміцнення України перед зимою
- 21.11.2024 У Британії уряд і опозиція підкреслили згоду щодо підтримки України
- 21.11.2024 Туск анонсував саміт у «надзвичайному форматі», де обговорять підтримку України
- 20.11.2024 Дрони, машини та боєприпаси. Німеччина передає Україні новий пакет допомоги
- 20.11.2024 Світовий банк виділить Україні $662 мільйони на соціальний захист
- 20.11.2024 Данія виділить 1 млрд данських крон на оборонну промисловість України
- 19.11.2024 Сікорський: ЄС готовий взяти на себе тягар допомоги Україні, якщо США скоротять підтримку
- 19.11.2024 Для изменения поведения режима Путина нужно увеличить помощь Украине и усилить санкции — депутат Бундестага
- 19.11.2024 Німеччина відправить в Україну 4 000 безпілотників зі штучним інтелектом – Пісторіус
- 18.11.2024 Австрія виділяє ще €8 мільйонів на гуманітарну допомогу українцям
- 16.11.2024 Естонія відправляє новий пакет військової допомоги Україні
- 15.11.2024 Пентагон обіцяє виділяти Україні допомогу в міру поповнення власних запасів