Греція планує перші морські вітроелектростанції для зменшення залежності від викопного палива
Греція у вівторок 1 листопада зробила крок до будівництва своїх перших вітрових електростанцій у морі, визначивши області для приватного розвитку в проєкті плану, який, як сподівається нинішній уряд, зменшить залежність країни від викопного палива.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Ekathimerini.
Середземноморська країна, яка оточена морем і має сильні, постійні вітри, придатні для виробництва енергії, минулого року виробила понад 50% своєї електроенергії за рахунок наземних вітрових, сонячних і гідроелектростанцій. Решту електроенергії було вироблено з природного газу, вугілля та нафти, що викидають парникові гази.
До 2030 року Греція має намір побудувати встановлену потужність щонайменше 2 гігават з морського вітру, що становить десяту частину її наземних потужностей.
Проєкт плану включає 25 відповідних зон розвитку в Егейському, Іонічному та Середземному морях, які стануть доступними протягом двох періодів, деякі з них – між 2025 і 2032 роками, а деякі – пізніше, повідомляє Грецька компанія з управління вуглеводнями та енергетичними ресурсами (HEREMA), яка відповідає за цю програму.
Зони охоплюють загальну площу 2 711 квадратних кілометрів, а їхня мінімальна потужність становить 12,4 гігават. Більшість зон придатні для плавучих технологій, зазначили в HEREMA.
"Розвиток цих проєктів є національним пріоритетом не тільки тому, що це зробить вирішальний внесок у нашу енергетичну незалежність, але й тому, що це дозволить нам експортувати "зелену" енергію в майбутньому", – сказав міністр енергетики та навколишнього середовища Теодор Скілакакіс.
Екологи кажуть, що такі ферми можуть завдати шкоди біорізноманіттю, головним чином під час їх будівництва або демонтажу, і їх не слід будувати у важливих екологічних зонах.
HEREMA заявила, що вона враховує такі питання, як екологічно чутливі зони, національна безпека, пасажирське судноплавство, зони культурного значення та туристична діяльність.
Грецька вітроенергетична асоціація (ELETAEN) заявила, що для досягнення мети в 2 гігавати Греції знадобляться інвестиції в розмірі понад 6 мільярдів євро.
На найближчий період до 2032 року план визначає 10 прийнятних територій для встановлення офшорних вітрових електростанцій, в тому числі біля островів Крит і Родос, в центральній частині Егейського та Іонічного морів, загальною потужністю близько 4,9 гігават, згідно з планом.
Остаточне затвердження плану очікується до кінця року перед офіційною демаркацією виділених зон в кінці 2024 року, повідомляє HEREMA.
Ще на цю тему
- 07.07.2022 Прем'єр Греції виключає дострокові вибори напередодні важкої зими через енергетику
- 21.06.2022 Греція запропонує громадянам субсидії на енергоефективні холодильники і кондиціонери
- 15.10.2021 Греция и Египет построят самый длинный в мире интерконнектор для передачи возобновляемой энергии
- 27.11.2019 Греция и Италия будут сотрудничать в области энергетики
- 01.11.2017 Греция договорилась с иностранными компаниями о разработке участка недр в Ионическом море
- 08.08.2017 Структуры российской «Интер РАО» подали новый иск к правительству Грузии
- 21.03.2017 Греческая Государственная энергетическая корпорация балансирует на грани финансового краха
- 10.02.2017 Египет, Греция и Кипр могут объединить свои электросети
- 03.02.2017 Минэнерго Греции планирует к 2020 году завершить реорганизацию энергетики
- 16.09.2016 Президент SOCAR: Мы ждем ответа от греческой компании DESFA
- 15.08.2016 Грузия должна Турции 1 млрд кВт⋅ч электроэнергии
- 01.04.2015 Греция предложила России сотрудничество в области энергетики