Китай викинув Росію з проєкту створення літака-конкурента лайнерам Boeing та Airbus
Спроба росії домовитися про співробітництво з Китаєм для створення першого з часів СРСР власного широкофюзеляжного авіалайнера завершилася провалом.
Китай остаточно виключив російських партерів із проєкту лайнера CR929, який має конкурувати з літаками виробництва Boeing та Airbus, пише Бізнес.Цензор із посиланням на South China Morning Post.
Зокрема, китайський розробник літака – Commercial Aircraft Corporation of China (COMAC) – більше не вказує Росію серед учасників проєкту і просуває літак як виключно китайську розробку.
Віцепрезидент COMAC Ці Сюефен на конференції Китайської асоціації авіатранспорту (CATA) минулого тижня заявив про "прогрес" у розробці лайнера і перехід до етапу розробки "деталізованого дизайну", не згадавши Росію.
Видання зауважує, що про росію у якості партнера також не згадували під час офіційного запуску спецлабораторії для CR929 у вересні.
COMAC тоді заявляла про досягнення "технологічної самозабезпеченості" Китаю та "незалежні інноваційні можливості". Про участь у проєкті російської Об'єднаної авіабудівної корпорації, яка спочатку мала створити планер і хотіла взяти участь у розробці двигунів, не згадували.
На авіасалоні у французькому Ле-Бурже влітку 2023 року новий літак також був представлений як власна китайська розробка, хоча навіть абревіатура лайнера CR мала символізувати країни — учасниці проекту (C — China, Китай; R — Russia, росія). Тепер R виключили з назви літака, і COMAC просуває його як C929.
Як повідомлялося, російська "Об'єднана двигунобудівна корпорація" (входить до "Ростеху") розробляла новий двигун для цивільної авіації ПД-35, який планували використовувати для російсько-китайського літака CR929, оскільки власного нового літака для двигуна такої потужності росія не має. Його розробку мали завершити до 2027-2028 років, однак ці строки затягнуться щонайменше ще на кілька років через санкції.
Відтак, родночас російські ЗМІ визнавали, що фаворитами для китайського літака CR929 при виборі двигунів є General Electric GEnx і Rolls-Royce Trent, оскільки їх двигуни готові та сертифіковані.
Крім того, замість візків шасі виробництва рф СOMAC наполягала на використанні німецьких та американських вузлів.
У підсумку після початку повномасштабної війни в Україні та запровадження західних санкцій проти російської авіагалузі, Китай вирішив відмовитися від усіх російських напрацювань у CR929 та замінити їх західними.
Ще на цю тему
- 25.11.2024 США звинувачують громадянина Індії в незаконному експорті авіаційних компонентів до РФ
- 23.11.2024 В России «нашли» необходимые компоненты для достройки своего нового «Суперджет»
- 23.11.2024 В РФ обещают построить широкофюзеляжный самолет с двигателями ПД–35 после 2030 года
- 21.11.2024 Російські авіакомпанії зупинили польоти половини Airbus neo через проблеми з ремонтом
- 13.11.2024 Через санкції тридцять російських авіакомпаній опинилися на грані банкрутства – росЗМІ
- 08.11.2024 Німеччина повернула власнику літак російського "Аерофлоту", який застряг у Мюнхені після вторгнення РФ в Україну
- 05.11.2024 В Індії розбився військовий літак російського виробництва / Відео
- 01.11.2024 Второй за три дня самолет российской авиакомпании сломался в воздухе
- 10.10.2024 Западные санкции парализовали производство Су-57 Россией
- 10.10.2024 Літаки вкрала Росія, а $3 мільярди компенсації їхні власники вимагають від страховиків
- 08.10.2024 Літаки Путіна стали приховувати своє пересування
- 12.09.2024 В Казахстані обслуговують російські Су-30СМ, використовуючи французьке обладнання – Inform Napalm