Для підрахунків збитків у сфері медіа внаслідок війни Мінкульт співпрацює з ЮНЕСКО
Міністерство культури та інформаційної політики України співпрацює з ЮНЕСКО для підрахунків збитків у сфері медіа внаслідок війни.
Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу Міністерства культури та інформаційної політики.
Заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко наголошує на необхідності міжнародної підтримки українських медіа через збитки, завдані їм внаслідок війни.
Повідомляється, що днями відбувся круглий стіл Ради фондів з питань філантропії. Захід був присвячений обговоренню викликів, які стоять перед медіа України, та пошуку рішень для його підтримки.
Зокрема, Шевченко розповів про втрати та збитки, завдані медіасфері в Україні через війну. Він також зазначив, що необхідно для відбудови та підтримки медіасектору, щоб ця галузь могла відповідати зростаючим потребам демократії України.
Також читайте: Євросоюз реалізує проєкт на підтримку українських медіа на суму €28 млн
"Було підкреслено, що проведення підрахунків збитків у сфері медіа виявляється більш складним завданням порівняно з оцінкою фізичних втрат у сфері культурної спадщини. У зв’язку з цим, на цей момент МКІП співпрацює з ЮНЕСКО для ретельних підрахунків в даній області", - йдеться в повідомленні.
Шевченко також висловив своє бачення проблеми дезінформації та поширення фейкових новин. Він наголосив, що важливо не лише фіксувати факти випуску фейкових новин, а й вимірювати розмір проблеми за завданою нею шкодою. Крім того, були чітко визначені пріоритети Мінкульту, зокрема забезпечення доступу до медіа та розвитку медіаконтенту на фронтових та прикордонних територіях із Росією. Це стосується відсутності доступу українського телебачення та можливості поширення газет серед старшого покоління, яке залишилося на звільнених територіях.
Ще на цю тему
- 12.12.2024 Україна стала першою країною, де застосують механізм «спеціального моніторингу» ЮНЕСКО
- 26.07.2024 Комітет ЮНЕСКО вперше офіційно зафіксував, що РФ є загрозою об’єктам культурної спадщини України
- 12.06.2024 Україна вперше долучилася до комітету охорони культурної спадщини ЮНЕСКО
- 13.03.2024 У ЮНЕСКО верифікували пошкодження 346 культурних обʼєктів в Україні
- 10.02.2024 Італія дає €500 тисяч на відновлення Спасо-Преображенського собору в Одесі - угода з ЮНЕСКО
- 15.12.2023 Будівлі одеських Оперного театру та філармонії внесли до Міжнародного переліку культурних цінностей ЮНЕСКО, що перебувають під тимчасовим посиленим захистом
- 22.11.2023 Україна увійшла до комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
- 08.09.2023 ЮНЕСКО внесла 20 об’єктів культурної спадщини України до списку цінностей під посиленим захистом
- 29.07.2023 Для оценки ущерба от ударов рф: миссия ЮНЕСКО прибыла в Одессу
- 24.07.2023 В Одесу прибуде місія ЮНЕСКО – оцінити пошкодження культурних об’єктів
- 23.07.2023 Україна готує звернення до ЮНЕСКО та Комітету Другого протоколу Гаазької конвенції через бомбардування Одеси
- 22.07.2023 ЮНЕСКО засуджує атаки РФ історичного центру Одеси