Ще одна балканська країна долучилась до навчання українських військових
Північна Македонія завершила успішну підготовку першої групи українських військовослужбовців – інформацію про навчання досі тримали в таємниці з міркувань безпеки.
Про це повідомила у вівторок міністерка оборони Слав'янка Петровська в інтерв'ю національному телеканалу "Македонське телебачення", повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Balkan Insight.
За словами міністерки, навчання проводилися "на об'єктах, що належать армії Республіки Північна Македонія, про що урядом було прийнято відповідне рішення".
Вона додала, що Північна Македонія, яка вступила до НАТО у 2020 році, продовжить підготовку українських військових протягом 2024 року і "доти, доки в цьому буде потреба".
Петровська не повідомила, яку саме підготовку пройшли солдати, або скільки солдатів пройшли чи пройдуть через цей процес.
Цей вишкіл робить Північну Македонію другою після Румунії балканською країною, яка запропонувала бази на своїй території для підготовки українських солдатів.
Румунія запропонувала використання своїх баз з початку російського вторгнення для розміщення інструкторів з інших країн для підготовки українських бійців. У листопаді цього року вона відкрила навчальний центр для українських пілотів, які в майбутньому навчаться літати на винищувачах F-16, що постачаються із Заходу.
У серпні Греція також запропонувала тренувати українських пілотів F-16, але не на своїй території. Словенія долучилася до навчання у 2022 році, але відправила своїх інструкторів на тренувальні майданчики до Німеччини.
Минулого року Хорватія розглядала можливість відкриття своїх баз для підготовки українських сухопутних військ, але цей крок був заблокований президентом Хорватії.
З початку війни в Україні Північна Македонія надіслала Києву десять партій військової допомоги і вважається одним з найбільших постачальників обладнання серед союзників України, враховуючи її розмір і населення трохи менше 2 мільйонів.
Невелика країна, яка зараз поповнює свої запаси західним обладнанням, надіслала Україні близько 30 танків Т-72 радянських часів, 12 ударних вертольотів Мі-24 радянських часів і чотири штурмовики Су-25. Все це, за іронією долі, було придбано в Україні ще у 2001 році.
Північна Македонія також долучилась до декларації лідерів "Групи семи" про безпекові зобов’язання стосовно України.
Ще на цю тему
- 20.11.2024 Боррель закликав ЄС розмістити координаційний центр з навчань ЗСУ у Києві
- 12.11.2024 Перші добровольці Українського легіону у Польщі підписали контракти, заявок вже 600
- 19.10.2024 Понад 100 тисяч українських військових пройшли підготовку за кордоном - Генштаб
- 15.10.2024 Боррель: Місію ЄС із навчання українських військових продовжать на два роки
- 11.10.2024 Британія може відправити військових на захід України для підготовки новобранців
- 09.10.2024 Макрон відвідає українських військових, які проходять навчання у Франції
- 17.09.2024 Зеленский подписал закон о создании Сил беспилотных систем как отдельного рода войск ВСУ
- 24.08.2024 Зеленський присвоїв Сирському нове звання
- 02.08.2024 Прем'єр Молдови ухильно прокоментував можливість видачі військовозобов’язаних українців
- 25.06.2024 Міноборони підтримало збільшення терміну оновлення даних для військовозобов'язаних
- 19.06.2024 Естонія готова обговорювати відправлення військ до України. Для нас це не червона лінія, - посол Кольк
- 20.05.2024 Прем’єрка Естонії: Деякі країни вже тренують військових в Україні