UA EN

The Times: в України морських дронів стільки, що вистачить знищити весь Чорноморський флот Росії / Фото, відео

10:40 08.12.2023

На секретній українській базі, де наша країна тримає свій флот безекіпажних морських апаратів (дронів), побували журналісти британської газети «Таймс».

Як зазначається в їхній публікації, «вибухівки тут так багато, що її вистачить для знищення всього чорноморського флоту рф», пише видання «Думська».  

Головне управління розвідки Міністерства оборони України розповіло одному з найстаріших і найповажніших видань планети, що має у своєму розпорядженні три типи надводних безпілотників.  

Один із них - Magura V5. Кожен дрон оснащений двома камерами, інфрачервоною оптикою, супутниковим приймачем і 300-сильним двигуном, який розганяє апарат до 45 вузлів (трохи більше 83 км/год). У носовій частині розташована 250-кілограмова боєголовка.


На тій же базі репортерам показали наступне покоління безпілотників, що несуть значно більше вибухової речовини.

Вони, стверджується, можуть скидати міни на шляху ворожих кораблів, які нічого не підозрюють, повертаючись на базу цілими й неушкодженими. Інші українські формування, зокрема Військово-морські сили України та Служба безпеки України, використовували ще один тип морських дронів — Sea Baby — для атак на Керченський міст, фрегат «Адмірал Макаров», нафтовий танкер «Сіг» і великий десантний корабель «Оленегорський гірник». Цей безпілотник несе вже 450 кг вибухівки.

При цьому, судячи з публікації «Таймс», зупинятися на досягнутому Україна не має наміру. У серпні минулого року Велика Британія передала Києву шість безпілотних підводних апаратів для полювання на мін - цю технологію цілком можна відтворити в ударних дронах, здатних рухатися вже не на поверхні, а в товщі води.

Успіхи України на морі були відзначені міністром закордонних справ лордом Кемероном під час його поїздки до Одеси минулого місяця.

«Дуже важливо, чого домігся український флот — відтіснив росіян, відкрив нові морські шляхи, — сказав він. — Я пишаюся тим, що Британія відіграє свою роль».

Командир безпілотного флоту ГУР із цифровим позивним 13 розповів «Таймс», що він проробляв дірки в найсучасніших російських кораблях, потопивши дві останні цілі 10 листопада біля Чорноморського, що в Криму.


За його словами, безпілотники прокралися в гавань на світанку, уникаючи протичовнових мереж, щоб знайти правильний кут атаки. Росіяни помітили їх і відкрили вогонь із кулеметів по низьких вузьких силуетах. Дрони, однак, прискорилися й уникли черг, вразивши десантні кораблі класу «Акула» і «Серна».

«Вони знали, що ми прийдемо, але нічого не могли з цим вдіяти. Радість була неймовірною. Це була мета мого життя — потопити російський корабель, а ми потопили відразу два. Наскільки я знаю, такого ще ніхто і ніколи не робив. Тепер у нас нова мета — потопити щось більше», — зазначив офіцер ГУР.

«Переважаючі військово-морські сили росії, які колись погрожували висадкою десанту в Одесі, більше не можуть забезпечувати блокаду і навіть змушені відступити до контрольованого Кремлем узбережжя. Вертольоти і швидкохідні патрульні катери Москви довелося використовувати для захисту окупованих портів, де Чорноморський флот встановив численні рівні захисту від безпілотників. Це дало змогу Україні прокласти через Босфор міжнародний торговельний маршрут, який оминає узбережжя Румунії та Болгарії, союзників по НАТО, і зруйнувати задушливий контроль президента Путіна над економікою країни», — констатують британські журналісти.
 

 

Ще на цю тему