UA EN

Європа за рівнем військових ресурсів поступається Росії, Китаю чи Індії

15:40 12.12.2023

Після закінчення холодної війни військові витрати в Європі були скорочені, що і призвело до зниження військового потенціалу.

Про це повідомляє TVP, передає Укрінформ.

У Великої Британії, яка витрачає найбільше коштів на оборону в Європі, обмежені військові ресурси, вона має лише близько 150 танків та десяток далекобійних артилерійських установок. Минулого року дефіцит техніки був настільки гострим, що британські військові розглядали можливість переобладнання ракетних установок, які знаходяться у британських музеях, аби надати їх Україні. Але від цього плану відмовилися.


Франція, ще одна країна з найбільшими витратами на оборону в Європі, має менш як 90 одиниць важкої артилерії - приблизно стільки, скільки Росія щомісяця втрачає в Україні.

Данії не вистачає важкої артилерії, підводних човнів і систем протиповітряної оборони.

Армія Німеччини має достатньо боєприпасів лише на два дні бойових дій.

Нідерланди розформували свій останній танковий підрозділ у 2011 році. Сьогодні європейські країни за рівнем військової могутності поступаються таким країнам, як Росія, Китай та Індія.

Після закінчення холодної війни європейські збройні сили скоротилися, частково через припущення про продовження американської військової підтримки в рамках НАТО. Минулого року на США припадало майже 70% оборонних витрат Альянсу.

Країни НАТО, попри те, що мають більші економічні і промислові ресурси, ніж Росія, не виробляють боєприпасів в обсягах, достатніх для підтримки війни в Україні.

Крім того, зростає занепокоєння через більш ізоляціоністський підхід США і відродження Росії як потенційної загрози для Європи, особливо після майже двох років війни в Україні. Хоча безпосередньої військової загрози з боку Росії для Європи немає, існує занепокоєння щодо її здатності переозброїтися і створювати загрози в інших місцях.

Британська армія проходить модернізацію, але проблеми із закупівлями і фінансуванням сповільнюють прогрес. Нинішня ситуація підкреслює необхідність для Європи посилити свою обороноздатність, щоб протистояти потенційним загрозам. Якщо підтримка з боку США зменшиться, Європі не вистачить ресурсів, щоб компенсувати її.

Ще на цю тему