Росія не змогла відновити роботу половини автомобільних заводів
Майже через два роки з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну з 21 російського автозаводу, які припинили виробництво через санкції, як і раніше простоює половина.
Відтак обсяг виробництва автомобілів у Росії зараз набагато менший, ніж рівень попередніх криз 2009-2010 років та 2015-2016 років, пише Бізнес.Цензор з посиланням на росЗМІ.
За підрахунками російського видання, до кінця лютого у РФ працював 21 великий завод, яки випускали автомобілі як масового, так преміум-сегмента. Десять із цих майданчиків контролювали автоконцерни з країн, які сама російська влада визнала недружніми. Ще шість заводів, включаючи "АвтоВАЗ" та "Автотор", складали авто зарубіжних виробників.
Санкції призвели до зупинки більшості виробництв, у тому числі російської Lada. Однак незабаром випуск російських моделей відновився, а активи іноземних гравців, що пішли з російського ринку, викупили російські бізнесмени, але налагодити на цих заводах виробництво машин вдалося лише поодиноких випадках.
Нагадаємо, переважна більшість світових автовиробників, за винятком китайських, припинили роботу в Росії після повномасштабного воєнного вторгнення в Україну у лютому минулого року. Водночас російські виробники не можуть повноцінно працювати без імпортних комплектуючих.
Через це в умовах санцій російські виробники автомобілів масово переходять на складання машин з готових китайських машинокомплектів. У червні "АвтоВАЗ" розпочав складання кросовера Lada X-Cross 5 на заводі в Санкт-Петербурзі, де раніше виробляли автомобілі японського концерну Nissan, який пішов з Росії. Фактично Lada X-Cross 5 є китайським кросовером FAW Bestune T77 з логотипом "АвтоВАЗу".
Раніше китайські автомобілі під власним брендом у Росії почав збирати "Москвич", запущений на потужностях російських підприємств Renault. На "Москвичі" випускаються моделі, що повторюють машини JAC, але офіційно це ніколи не підтверджувалося.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Крупнейший банк Британии прекратил прием всех платежей из России
- 23.11.2024 Нові санкції США можуть перекрити платежі ЄС за російський газ через «Газпромбанк» – ЗМІ
- 22.11.2024 Курс рубля обвалився до мінімуму з початку повномасштабного вторгнення на тлі нових санкцій США
- 22.11.2024 На великому газовому заводі в Росії погасло світло через санкції
- 22.11.2024 Росія виділила на мікроелектроніку $7 мільярдів, але через санкції не змогла її закупити - ОПУ
- 22.11.2024 США ввели санкції проти Газпромбанку й десятків інших фінансових установ Росії
- 21.11.2024 Велика Британія запровадила санкції проти Фірташа, його дружини та банкіра
- 21.11.2024 Австрійська девелоперська компанія продала свій останній об’єкт зі збитками і остаточно пішла з Росії
- 21.11.2024 В Офісі президента відбулася зустріч із дипломатами ЄС щодо санкційної політики проти РФ
- 21.11.2024 Ліхтенштейн узгодив режими санкцій проти Білорусі та Росії
- 20.11.2024 Порти Ірану потрапили під санкції ЄС через військову допомогу Росії
- 19.11.2024 Чистый убыток Дальневосточного морского пароходства за январь‒сентябрь 2024 года превысил 2 млрд рублей