UA EN

З початку Великої війни на озброєння прийнято 400 зразків ОВТ, зокрема понад 250 – українського виробництва 

16:20 27.12.2023

У 2023 році Міністерство оборони України прийняло на озброєння та допустило до експлуатації у Збройних Силах України рекордну кількість зразків ОВТ.

Про це розповів заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк, пише АрміяІnform.

Від моменту широкомасштабного вторгнення росармії в Україну (24 лютого 2022 року) Міністерство оборони України прийняло на озброєння та допустило до експлуатації у Збройних Силах України понад 400 зразків ОВТ, більш ніж 250 з них - українського виробництва. Торік було прийнято на озброєння та допущено до експлуатації 34 зразки ОВТ вітчизняного виробництва. У 2023 році прийнято на озброєння та допущено до експлуатації у Збройних Силах України понад 200 зразків ОВТ вітчизняного виробництва. У відсотковому відношенні серед них, зокрема: безпілотні авіаційні комплекси - 29%, бронетехніка - 7%, РЕБ - 6%, наземні роботизовані системи - 3%.

"За крайні чотири тижні, профільні комісії розглянули матеріали для допуску до експлуатації у ЗСУ понад чотирьох десятків українських розробок, зокрема кількох нових зразків БпАК типу FPV, серед яких є унікальні комплекси БПЛА з програмним забезпеченням, побудованим на алгоритмах штучного інтелекту, "окопний" РЕБ, боєприпаси до БПЛА різних типів — багатоцільові, осколково-фугасні, комбінованої та кумулятивно-осколкової дії", - йдеться в повідомленні.

Гаврилюк зазначив, що ця цифра не остаточна, випробування нових зразків триває безперервно, і кількість одиниць ОВТ, допущених до експлуатації, змінюється в режимі онлайн. Приміром, нині проходять реєстрацію понад 10 зразків ОВТ, завтра ця цифра може зрости.
 

Ще на цю тему