UA EN

ОПК України кратно збільшив виробництво озброєння у порівнянні з 2022 роком: а кількість зброярів досягла 300 тисяч

11:20 28.12.2023

Український оборонно-промисловий комплекс став на 80% приватним й не лише кратно збільшую виробництво, а й активно опановує випуск нових видів озброєння та військової техніки

Як повідомляе Війсковий портал «DEFENSE EXPRESS»
Українська оборонна промисловість, попри находження під постійними далекобійними ударами РФ, змогла не лише зберегти виробництво озброєння, а й кратно збільшити його кількість.

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з керівниками та працівниками державних і приватних компаній оборонно-промислового комплексу повідомивши під час випуску, що загалом виробництво озброєння та військової техніки в Україні збільшилось втричі у порівнянні з 2022 роком.

Також було створено нові виробництва у сфері артилерійських боєприпасів, а також боєприпасів для дронів. Відносно останніх, то треба розуміти, що Україна у питанні виробництва артснарядів об'єктивно активізувалась лише у 2022 році, а питання виробництва боєприпасів для БПЛА почало виходити за межі волонтерських проєктів лише у цьому році.

На фоні потреби Україні в озброєння змінився й ландшафт ОПК, як було зазначено, зараз у сфері оборонно-промислового комплексу 4 з 5 компаній - приватні, а загалом у сфері ОПК працює 300 тисяч робітників. Цю цифру можливо порівняти лише з показниками, які тиражувались в "Укроборонпромі" у 2014-2016 роках - 86 тисяч фахівців. Й тоді цей держконцерн відповідав приблизно за 50% від виконання усього державного оборонного замовлення.

Відносно більш конкретних цифр щодо виробництва озброєння, то також сьогодні, міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін на брифінгу навів цілий ряд цифр щодо виробництва бронетехніки та протитанкових ракетних комплексів.

Як цитує його виступ АрміяInform, у 2023 році виробництво БТРів було збільшено у п'ять разів, а виробництво бронеавтомобілів у 3,4 раза. Щодо протитанкових ракетних комплексів оголошено про збільшення їхнього виробництва вдвічі.

 

Фото слайду з брифінгу щодо виробництва озброєння в Україні (фото: АрміяInform)

Також очільник Мінстратегпрому повідомив, що виробництво мінометних мін різних калібрів зросло у 42 рази, а артилерійських снарядів у 2,8 раза. Саме у 2023 році опанували виробництво 125-мм танкових снарядів, 73-мм снарядів, скоріш за все до гармати БМП-1 та СПГ-9.

Водночас маємо все ж зазначити, що вказане на слайді виробництво ВОГів, зокрема ВОГ-17, а також патронів до стрілецького озброєння, в Україні було ще до 2021 року.


І хоча цифри про збільшення виробництва без наведення попередніх об'єктивно малоінформативні, але навряд варто допомагати ворогу. А головним є дійсно те, що український оборонно-промисловий комплекс продовжує не просто працювати, а збільшувати обсяг виробництва

Ще на цю тему