Україна не подавала запит Туреччині на проходження двох мінних тральщиків через її води - ВМС
Військово-морські сили ЗСУ не подавали запит до Туреччини на проходження двох мінних тральщиків до Чорного моря, які Україна отримала від міжнародних партнерів.
Як повідомляе видання «Укринформ» про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук.
«Військово-морські сили запиту на прохід цих кораблів не залишали Турецькій Республіці, це по-перше. По друге, враховуючи дію Конвенції Монтре, іншого варіанту очікувати в принципі не слід було, і тому, відповідно, можу лише підтвердити, що таких намірів у нас не було», - зазначив Плетенчук.
Він наголосив, що так само РФ не може заводити кораблі до Чорного моря, тому тут зберігається паритет з боку Туреччини, і ніяких приводів для «зради» немає.
Відповідаючи на запитання, які засоби зараз застосовує Україна для розмінування Чорного моря, речник повідомив, що йдеться про спеціальне роботизоване обладнання.
«Станом на зараз ми використовуємо в першу чергу спеціальне роботизоване обладнання, дрони для проведення розмінування. Проводити розмінування досить складно, вони обмежені в радіусі своєї дії, нам потрібні ці зразки оснащення і техніки в більшій кількості, ми в постійному діалозі з нашими іноземними партнерами з цього питання і робота в цьому напрямку триває постійно. Як навчання, набуття досвіду, так і підготовка персоналу триває постійно», - розповів речник.
За словами Плетенчука, нині триває планувальна операція з розмінування Чорного моря.
«Ми плануємо цю операцію повномасштабну з розмінування Чорного і Азовського морів. Станом на зараз створено штаб, сама операція планується. За результатами цього планування можемо зазначити, що в своїй активній фазі, тобто розмінування в першу чергу морських шляхів комунікацій, торговельних шляхів, триватиме 3-5 місяців. Глобально операція триватиме протягом кількох років – 3-5 років», - сказав Плетенчук, додавши, що на цьому робота не завершиться, адже в Чорному морі велика кількість мін старого зразка – часів Першої та Другої світових воєн.
Ще на цю тему
- 04.01.2025 Сибіга обговорив із главою МЗС Туреччини питання безпеки у Чорному морі
- 07.11.2024 Україна передала Туреччині списки тяжкохворих кримських політв’язнів, яких утримує РФ – Лубінець
- 24.10.2024 Baykar підписала договір про співпрацю з Україною
- 22.10.2024 Сибіга розповів про зустріч з міністром оборони Туреччини
- 21.10.2024 Сибіга розпочав візит до Туреччини із зустрічі з українською громадою
- 03.08.2024 Умєров після зустрічі із міністром оборони Туреччини: Є конкретні домовленості та результати
- 02.08.2024 Туреччина ратифікувала угоду про ЗВТ з Україною
- 26.07.2024 Завод Bayraktar запрацює на повну лиш після завершення Великої війни
- 08.07.2024 Україна продовжує постачати авіаційні двигуни до Туреччини
- 07.06.2024 Енергетичні судна: Україна знову веде перемовини із Туреччиною
- 31.05.2024 Україна домовляється з Туреччиною про встановлення мобільних електростанцій
- 28.05.2024 Україна закриває «Паспортний сервіс» у Туреччині - у Міграційній службі назвали причину