У Тамбові хлібозавод виготовляє дрони для війни, проти нього ввели санкції США
Кремль залучає цивільні заводи до виготовлення військового спорядження та навіть зброї. До прикладу, у Тамбові хлібозавод почав виготовляти дрони на війну.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Financial Times.
Нещодавно російські ЗМІ показали репортаж з пекарні у Тамбові, яка, крім батонів, почала виготовляти малі дрони Bekas. У сюжеті безпілотники лежали на столах поряд з пекарськими виробами, а пропагандист навіть заявив, що дрони пахнуть свіжим хлібом.
У Тамбові хлібозавод виготовляє дрони для війни, проти нього ввели санкції США
Тамбовський завод вперше почав збирати дрони в лютому 2023 року за допомогою 3D-принтера, який виготовляє карбонові рами, а також тримачі для антен і камер. Більшість компонентів для Bekas купуються в інтернеті, що дозволяє підтримувати витрати від 25 тисяч рублів (270 доларів) до 50 тисяч рублів за дрон. Хлібозавод у Тамбові виготовляє приблизно 250 дронів на місяць. Також пекарня шиє камуфляжні рюкзаки.
Financial Times зазначає, що функціонал дронів Bekas обмежений. Вони можуть переносити вантаж вагою до 3,5 кг на відстань до 5 км. Але тамбовський хлібокомбінат заявив, що створив вісім копій такого БПЛА.
Експерти зазначають, що навіть така зброя залежить від західних деталей, які росіяни закуповують за кордоном.
"Єдина російська річ (у дроні, - ред.) - це наклейка Bekas", - сказав Павло Лузін, старший науковий співробітник Jamestown Foundation у Вашингтоні.
Зазначається, що США ввели санкції проти тамбовського хлібозаводу. У Росії цим пишаються. Директор пекарні Юрій Чичерін заявив російським ЗМІ, що потрапляння в санкційний список США - це великим досягненням: "Ми пишаємося, ми раді. Коли ще хтось буде говорити про нашу фабрику на такому міжнародному рівні?".
Тамбовський завод став прикладом Кремля, як можна залучити цивільні підприємства до військового виробництва. У Росії заявляють, що понад 500 компаній легкої промисловості перейшли на виробництво обладнання для військових.
Так, у місті Набережні Челни в західно-центральній частині РФ майстерня хокейних ключок перейшла на виготовлення бронежилетів, а у Челябінську виробництво наметів почало шити спальні мішки та намети для армії. У Воронежі завод сільськогосподарського обладнання виробляє багато військових товарів: від обладнання для розмінування та біноклів до засобів захисту від безпілотників.
Росія перелаштовується на "військові рейки"
Нагадаємо, у Росії у бюджеті на 2024 рік ухвалили рекордні витрати на армію. Кремлівська влада направила третину всіх витрат на утримання армії та оборонно-промисловий комплекс. Це сталося вперше з часів розпаду СРСР.
Раніше Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем миру (SIPRI) оцінив, що бюджет військових видатків Росії на 2023 рік становить близько 6,6 трлн рублів (85,8 млрд доларів). Це відповідає приблизно 4,4% ВВП Росії порівняно з 3,6% у 2021 році до вторгнення в Україну.
Ще на цю тему
- 27.12.2024 Виробники ракети «Орєшнік» використовують обладнання німецьких і японських компаній – FT
- 23.12.2024 В России разработали новую версию ударного дрона «Куб» / Фото
- 10.12.2024 Окупанти почали ставити світлофори–детектори FPV / Фото
- 03.12.2024 У 2023 році дохід двох російських компаній, які виробляють зброю, збільшився на 40% – SIPRI
- 26.11.2024 КНДР розширює завод із виробництва ракет, якими Росія атакує Україну - Reuters
- 22.11.2024 Скільки всього МБР у наземних та морських варіантах має Росія
- 21.11.2024 Россия расширяет производство ракетных двигателей
- 19.11.2024 Ізраїль знайшов великі запаси сучасної російської зброї у бойовиків «Хезболли» – ЗМІ
- 18.11.2024 Українські розвідники з'ясували "начинку" російського дрона "Гербера" (фото)
- 14.11.2024 КНДР передала Росії надважку САУ М-1989 Koksan - фото
- 12.11.2024 Росіяни на Курщині "засвітили" ЗРК "Тор" на КАМАЗі, який мав йти на експорт для Вірменії
- 05.11.2024 Уралвагонзавод отправил в войска очередную партию «Солнцепеков»