Що за новий "дешевий" ударний дрон на 350 км роблять рашисти - у двох варіантах і з "машинним зором"
І для яких завдань на полі бою окупанти хочуть використовувати цей "дешевий аналог "Герани"
Як повідомляе Війсковий портал «DEFENSE EXPRESS»
Російське конструкторське бюро "Стратим" працює над створенням нового дрона-камікадзе під назвою "Ястреб", який ворог називає "бюджетним аналогом "Герані", тобто іранського ударного дрона типу Shahed — таку інформацію повідомляють пропагандистські ЗМІ окупантів. Зараз цей безпілотник перебуває на етапі льотних випробувань, а протягом першого півріччя 2024 року планують завершити роботи над цим озброєнням.
Ворожий дрон-камікадзе "Италмас", він же "Герань-3", фото ілюстративне
"Це літаюче крило з наведенням по координатах", — кажуть про свій дрон представники КБ "Стратим". Рашисти стверджують, що "Ястреб" розробляється у двох варіантах, які відрізняються двигуном — внутрішнього згорання, з яким дрон буде розвивати швидкість до 300 км/год і реактивним, з яким його швидкість збільшиться до 700 км/год.
Щодо інших ТТХ, то відомо наступне — дальність ураження цілей становитиме 350 км; злітна маса безпілотника буде до 45 кг, бойова частина — 16 кг. Розмах крил становить 1,5 м.
Дрони-камікадзе типу Shahed-136, фото ілюстративне
Ворог заявляє, що цей безпілотник стійкий до систем радіоелектронної боротьби і може заходити на ціль за допомогою системи "машинного зору" — детальніше про те, що це таке і що воно дає ми раніше розповідали в окремому матеріалі. Зараз таку систему як рашисти, так і наші військові використовують, наприклад, в FPV-дронах.
Варто відзначити, що рашисти про свій новий дрон відзначають таке — що він "здатен завдавати ударів по цілях у глибині оборони противника" і це, судячи з усього, буде його головним завданням. Нагадаємо, раніше керівниця пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк відзначала, що окупанти стали нетипово використовувати свої дрони типу Shahed уздовж лінії фронту, ймовірно компенсуючи нестачу артилерії або намагаючись замінити тактичну авіацію.
Shahed-238, фото ілюстративне
Для нового "Ястреба рашисти також вбачають й роль "псевдокрилатої ракети" — хибної цілі для відвертання уваги засобів протиповітряної оборони, наголошуючи на тому, що, мовляв, дрон буде дешевим, бо він "повністю збирається із цивільних компонентів". Наскільки така заява відповідає реальності наразі сказати важко.
Нагадаємо, сьогодні РФ використовує для терористичних ударів по Україні передусім іранські дрони-камікадзе типу Shahed-131/136, які окупанти як купують напряму в Ірану, так і намагаються налагодити виробництво в себе — раніше у ГУР МОУ розповідали, що ворог має вже як мінімум дві лінії з виробництва цього озброєння, але роблять поки що лише планер.
А на повний замкнений цикл виробництва своїх "Гераней" противник планує вийти до 2026 року — із тим нюансом, що все ж таки частину комплектуючих, як-от електронну базу, ймовірно будуть закуповувати. За оцінками розвідників, РФ у місяць може збирати до 330-350 дронів-камікадзе Shahed-136, але цей показник залежить від доступу до комплектуючих.
Ще на цю тему
- 22.11.2024 Скільки всього МБР у наземних та морських варіантах має Росія
- 21.11.2024 Россия расширяет производство ракетных двигателей
- 19.11.2024 Ізраїль знайшов великі запаси сучасної російської зброї у бойовиків «Хезболли» – ЗМІ
- 18.11.2024 Українські розвідники з'ясували "начинку" російського дрона "Гербера" (фото)
- 14.11.2024 КНДР передала Росії надважку САУ М-1989 Koksan - фото
- 12.11.2024 Росіяни на Курщині "засвітили" ЗРК "Тор" на КАМАЗі, який мав йти на експорт для Вірменії
- 05.11.2024 Уралвагонзавод отправил в войска очередную партию «Солнцепеков»
- 28.10.2024 Росія передала КНДР близько 5,5 млрд доларів за постачання зброї, - дослідження
- 28.10.2024 Росія отримує бронетехніку від виробника з ОАЕ – ЗМІ
- 28.10.2024 У РФ кажуть, що створили буї «Аква», щоб шукати катери-камікадзе у Чорному морі
- 09.10.2024 На складах ніколи не було. Де РФ могла взяти рідкісні гармати Д-74, які вже є на фронті
- 05.10.2024 Росія отримує від Північної Кореї половину від усіх своїх снарядів – The Times