РФ думає про захист великих десантних кораблів від катерів-камікадзе, і чи ставити на них ЗРК "Тор"(фото)
Навряд тут підготовка до морського десанту, скоріше про клас "допоміжний крейсер"
Як повідомляе Війсковий портал «DEFENSE EXPRESS»
Міноборони РФ начебто ухвалило програму модернізації своїх великих десантних кораблів, яка передбачає "збільшення вогневої потужності" за рахунок оснащення безпілотними літальними апаратами, пише російський пропагандистський ресурс "Известия". Як при цьому має змінитись бортове озброєння самих десантних кораблів, питання не розкривається.
Рашистські ВДК також мають отримати посилену протиповітряну оборону, але остаточне рішення ще не прийнято. Як один із варіантів розглядається установка "сухопутного" ЗРК "Тор", але інші варіанти поки що не називаються. Крім того, на російські десантні кораблі мають поставити "посилений захист" проти морських дронів, тобто додаткові кулеметні точки та засоби РЕБ.
"Тор-М2КМ" у вигляді окремого модуля
При цьому цікаво, як самі російські пропагандисти пояснюють необхідність проведення модернізації своїх десантних кораблів саме в такому варіанті. З однієї сторони, вони про прямий функціонал ВДК, тобто висадка морського десанту. І що мовляв для виконання таких задач необхідна "посилена вогнева міць" і протиповітряна оборона, бо ж висадка десанту відбуватиметься на узбережжя з укріпленою обороною.
А з іншої сторони, рашистські пропагандони визнали, що використовували свої десантні кораблі саме для патрульних завдань. При цьому в тексті оригінальної публікації "Известий" є пасаж, що на перший погляд виглядає дивним – "десантні кораблі все ж дешевше від фрегатів". Але цей пасаж перестане бути дивним, якщо згадати одне поняття з часів Другої світової війни.
Два десантні кораблі проекту 1171 в акваторії тимчасово окупованого Севастополя, фото - Крым.Реалии, дата публікації - 21 квітня 2022 року
Як можемо пригадати, під час 2СВ навіть радянський флот використовував клас кораблів "допоміжний крейсер" для патрульних завдань. Це не були спеціально побудовані кораблі, це були реквізовані цивільні судна, на які ставилось допустиме конструкцією озброєння, і такі допоміжні крейсери ходили під прапором ВМФ СРСР.
Судячи з усього, в поточній війні проти України російські воєначальники вирішили, що їм необхідно відродити клас "допоміжний крейсер", і як базу для цього використати саме десантні кораблі. Котрі є заодно найбільш чисельним класом великих надводних кораблів РФ у Чорному морі – орієнтовно 9 кораблів у строю, 2 пошкоджено і 2 потоплено.
Але схоже, що у російських військових дискусії по тому, як їм слід використовувати десантні кораблі в умовах, колипроведення морського десанту навряд чи є можливим – йдуть дуже складно. Бо наприклад в листопаді 2023 року російське ТАСС писало уже про як ухвалене рішення, що на десантні кораблі ставитимуть таки сухопутні ЗРК "Тор".
Ще на цю тему
- 22.11.2024 Скільки всього МБР у наземних та морських варіантах має Росія
- 21.11.2024 Россия расширяет производство ракетных двигателей
- 19.11.2024 Ізраїль знайшов великі запаси сучасної російської зброї у бойовиків «Хезболли» – ЗМІ
- 18.11.2024 Українські розвідники з'ясували "начинку" російського дрона "Гербера" (фото)
- 14.11.2024 КНДР передала Росії надважку САУ М-1989 Koksan - фото
- 12.11.2024 Росіяни на Курщині "засвітили" ЗРК "Тор" на КАМАЗі, який мав йти на експорт для Вірменії
- 05.11.2024 Уралвагонзавод отправил в войска очередную партию «Солнцепеков»
- 28.10.2024 Росія передала КНДР близько 5,5 млрд доларів за постачання зброї, - дослідження
- 28.10.2024 Росія отримує бронетехніку від виробника з ОАЕ – ЗМІ
- 28.10.2024 У РФ кажуть, що створили буї «Аква», щоб шукати катери-камікадзе у Чорному морі
- 09.10.2024 На складах ніколи не було. Де РФ могла взяти рідкісні гармати Д-74, які вже є на фронті
- 05.10.2024 Росія отримує від Північної Кореї половину від усіх своїх снарядів – The Times