Співпраця Криму з Нікарагуа призведе до посилення санкцій проти цієї країни – Борис Бабін
Окупаційна влада Криму повідомила про підписання плану дій про торговельно-економічне співробітництво з Нікарагуа.
Підписання документа відбулося в Манагуа – столиці Нікарагуа. Експерт у галузі міжнародного права Борис Бабін вважає, що така співпраця обернеться посиленням санкційного режиму демократичних країн щодо Нікарагуа, повідомляє Крим.Реалії.
За словами Бабіна, «Нікарагуанський вектор» щодо окупованого Криму Росія відпрацьовує досить давно, користуючись своїм впливом на лівопопулістський режим у Манагуа».
«Це стосувалося і «почесного консула» в особі Олега Бєлавенцева, і періодичних протиправних візитів до Криму посла Нікарагуа в Москві Альби Асусени Торрес, яка, як і Бєлавенцев, є не лише російською, а ще й радянською «вірнопідданою», що підкоряється нікарагуанському МЗС виключно номінально. Усі «плани» та «угоди» влади Нікарагуа з окупованим Кримом варто сприймати не лише як юридично нікчемні, а й враховуючи трагікомічну ситуацію, коли режим у Нікарагуа безпосередньо субсидується Москвою, а ось товарообіг чи офіційні фінансові потоки між РФ та її центрально-американським сателітом прагнуть нуля», – повідомив Крим.Реалії експерт.
За його словами, основним зовнішньоекономічним партнером Манагуа є США, а продукція машинобудування та легкої промисловості Нікарагуа «бачить світ» за посередництва американського «Stainless Ride», німецької «Dräxlmaier Group» та японської «Yazaki».
«Єдиним нікарагуанським товаром, у принципі можливим на російських і кримських полицях, є кава, але такий «товарообіг» вимірюємо не те що не в мільярдах, а й не в мільйонах доларів. Враховуючи деструктивну позицію Манагуа щодо Криму, варто очікувати на посилення санкційного режиму з боку демократичних країн», – пояснив Бабін.
Кримська Ялта і місто Гранада в Республіці Нікарагуа підписали угоду про побратимські зв'язки під час візиту делегації з Криму до Латинської Америки.
У липні 2021 року міністерство виробництва і торгівлі Республіки Нікарагуа та окупаційний уряд Криму підписали угоду про торговельно-економічне співробітництво.
Ще на цю тему
- 16.10.2024 ЄС продовжить санкції проти РФ, запроваджені з 2014 року після анексії Криму – кореспондент Радіо Свобода
- 06.03.2024 Байден ще на рік продовжив санкції проти РФ через окупацію Криму
- 15.11.2023 Незаконні пасажирські перевезення в Крим: Підозру отримав гендиректор залізничної компанії «Гранд Сервіс Експрес»
- 26.10.2023 Італійська компанія Camozzi досі працює в Криму та постачає обладнання для окупантів – Trap Aggressor
- 08.09.2023 ЄС запровадив санкції проти причетних до справи Єсипенка та інших порушень прав людини в Криму
- 20.07.2023 «Кримський титан»: під холдинг чи під танк?
- 13.05.2023 Bellingcat відстежили понад сотню суден-привидів у порту окупованого Севастополя
- 17.04.2023 З Туреччини до Керченської протоки доставили ільменіт для кримського Титану / Фото
- 07.04.2023 Уряд підтримав рішення застосувати секторальні санкції проти Сирії
- 16.03.2023 У Німеччині оштрафували компанію, яка допомагала РФ будувати керченський міст
- 04.03.2023 Российская компания заявила о решении проблем с сырьем для крымского «Титана»
- 02.03.2023 Байден продовжив дію санкцій проти Росії, запроваджених ще після окупації Криму