Туреччина показала Tulpar з баштою від "колісного танка", і це цікаво
Ця машина має гнучкість у можливому спорядженні та форматі використання на полі бою
Як повідомляе Війсковий портал «DEFENSE EXPRESS»
На оборонній виставці World Defense Show, що зараз проходить в Ер-Ріяді, столиці Саудівської Аравії, турецька оборонна компанія Otokar та італійська компанія Leonardo показали спільний проект гусеничної бойової машини Tulpar з баштою HITFACT II, оснащеної 120-мм гарматою.
Передбачається, що така бойова машина зможе виконувати дві ролі на полі бою – або ж як важка БМП із озброєнням танка, або ж взагалі бути легким танком для тих країн, що не мають необхідної інфраструктури під повноцінні ОБТ. Про це пише портал European Defense Review.
i
Tulpar від турецької Otokar з баштою від італійської Leonardo на виставці World Defense Show, лютий 2024 року, фото - Paolo Valpolini
Як деталізують автори публікації, перша презентація турецької бронемашини Tulpar відбулась ще в 2015 році, під час оборонної виставки IDEF 2015. Ця бронемашина першопочатково створювалась під програму оновлення БМП для турецької армії, однак ця програма була призупинена, відтак Otokar почала шукати нове можливе застосування для свого проекту Tulpar. Виходом тут стало налагодження співпраці з італійською Leonardo, відповідна домовленість була досягнута в 2022 році.
Перевагою Tulpar від Otokar виявилась модульна архітектура цієї машини, яка передбачає можливість установки різних типів двигунів потужністю від 700 к.с. до 1100 к.с, установки гумових чи металевих гусениць залежно від типу місії, а цифрова система управління вогнем Armatronics "забезпечує плавну інтеграцію нових систем місії".
Tulpar від турецької Otokar з баштою від італійської Leonardo на виставці World Defense Show, лютий 2024 року, фото - Paolo Valpolini
У випадку з італійською Leonardo цікавим є те, що HITFACT II – це по суті модернізована башта від "колісного танка" Centauro II, котра теж може передбачати "модульні" варіанти оснащення. Зокрема зазначається, що на HITFACT II можна вмонтувати або 105-мм, або 120-мм гармату, з автоматом заряджання чи без, серед можливих опцій також – установка дистанційно керованого модуля або ж кулемета на турелі.
Однак в цій історії є важливий нюанс – на виставці World Defense Show компанії Otokar та Leonardo демонструють поки лише спільний "демонстратор технологій", випробування якого почнуться вже після завершення виставки, і який ймовірно ще доопрацьовуватиметься під побажання конкретного замовника.
Втім, описана вище турецько-італійська розробка цілком концептуально схожа на той же американський M10 Booker, на прикладі якого ми раніше розповідали про те, скільки коштує налагодити виробництво легкого танка.
Tulpar від турецької Otokar з баштою від італійської Leonardo на виставці World Defense Show, лютий 2024 року, фото - Paolo Valpolini
Ще на цю тему
- 21.11.2024 Bayraktar TB3 вперше здійснив зліт і посадку на палубу турецького корабля Anadolu
- 15.11.2024 Baykar завершила випробування надзвукової ракети IHA–230 на максимальну відстань
- 14.11.2024 Bayraktar завершив випробування ракети IHA-230 на максимальну відстань
- 13.11.2024 Німеччина дозволила експорт літаків Typhoon до Туреччини
- 07.11.2024 Турецька оборонна промисловість опановує виробництво FPV–дронів
- 30.10.2024 Туреччина взяла на озброєння національний ЗРК Siper дальністю 100 км / Відео
- 21.10.2024 У Туреччині підготували більш як 1,5 мільйона операторів БПЛА
- 14.10.2024 Туреччина почала переговори про придбання 40 винищувачів Eurofighter Typoon – ЗМІ
- 14.10.2024 Туреччина і Сербія зацікавлені у спільному виробництві військових дронів
- 07.10.2024 Німеччина вперше за тривалий час схвалила продаж значних обсягів зброї Туреччині
- 26.09.2024 Турецкий истребитель–беспилотник Bayraktar Kızılelma прошел полетные испытания / Фото
- 24.09.2024 Турецька компанія розгорне виробництво бронеавтомобілів у Великій Британії / Фото