Чому Франція, Греція та Кіпр заблокували закупівлю снарядів для України
Пропозиція все ж таки докупити ту кількість снарядів, яка необхідна для виконання обіцянки у 1 млн розбилась через позицію трьох країн ЄС
Як повідомляе Війсковий портал «DEFENSE EXPRESS»
Попри те, що Євросоюз не може виконати свою обіцянку з передачі Україні одного мільйона боєприпасів до квітня, це могло бути вирішено тим, що частина грошей піде на їх закупівлю у третіх країнах. Серед можливих варіантів називались Південна Корея, Південно-Африканська Республіка та Туреччина.
Але проти цього виступили Франція, Греція та Кіпр. При цьому не лише зараз, на цій позиції вони стоять з самого початку - з березня 2023 року. Тоді Париж виступив проти закупівлі боєприпасів поза межами Євросоюзу, а його підтримали Афіни та Нікосія.
Причини такої позиції зрозумілі, хоча це й не робить їх людяними. Справа в тому, що Франція лобіює власну оборонну промисловість, в першу чергу Nexter, який є доволі потужним виробником боєприпасів. Але однією з головних проблем виробництва боєрипасів у світі загалом є брак комплектуючих, зокрема вибухівки та порохів. Щодо останнього, то у Франції останній пороховий завод був зачинений у 2004 році.
Й однією із задач було створення нового виробництва у місті Бержерак в Аквітанії, який має виробляти на "перших парах" 1,2 тисячі тонн пороху на рік, чого достатньо на 96 тисяч повних зарядів. Але проблема в тому, що стартувати виробництво має лише у 2025 році. І будівництво заводу - це довгострокові інвестиції, повернення яких можливо лише у випадку довгострокових замовлень. А якщо гроші почнуть витікати з Євросоюзу, то й отримати їх буде складніше.
Відносно ж Греції, то хоча він й має виробника боєприпасів - Hellenic Defense Systems, але він не відрізняється високими обсягами виробництва 155-мм снарядів. Більше того, станом на 2022 рік виробництво знаходилось у стані перенесення виробництва з Афін. Й попри все Hellenic Defense Systems точно не можливо назвати потужним виробником, але він також зацікавлений у тому, щоб гроші дістались йому.
А на це додається ще один аспект, який тісно пов'язаний із Кіпром, який природно йде у політичному фарватері Греції - Туреччина. Бо у випадку рішення закуповувати снаряди у третіх країнах саме Анкара може отримати доволі значні кошти.
Й хоча причини дійсно зрозумілі, але чомусь з Німеччини з її Rheinmetall, який значно масштабувався у виробництві боєприпасів за останні роки, ані з Норвегії з Nammo, ані з Чехії, Болгарії, Румунії та інших країн ЄС, де йде виробництво боєприпасів такі пропозиції не чути.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів – Умєров
- 22.11.2024 Швеція готує значну інвестицію у виробництво Україною власної далекобійної зброї
- 18.11.2024 МЗС Ізраїлю пропонує віддати Україні російську зброю, захоплену в ХАМАСу та «Хезболли»
- 16.11.2024 Україна розробила чотири види ракет, йдуть випробування, - Зеленський
- 16.11.2024 Зеленський: На виробництво дронів у бюджеті на наступний рік передбачені ₴775 мільярдів
- 15.11.2024 Норвегія фінансуватиме виробництво української зброї за прикладом Данії
- 15.11.2024 Вперше: У ЄС профінансують спільні закупівлі озброєнь
- 09.11.2024 США скасували заборону для підрядників ремонтувати в Україні американську зброю – Reuters
- 08.11.2024 Україна отримає від естонської компанії тестові ракети ППО, які можуть збивати дрони
- 07.11.2024 Литва хоче розширити права закупівлі зброї для України
- 06.11.2024 Коли ЗСУ отримають німецькі автоматизовані САУ RCH 155, на які треба лише два члени екіпажу
- 05.11.2024 Україна і Литва підписали меморандум про спільне виробництво безпілотників