До коаліції бронетехніки для України входять 15 країн
Польща розпочала роботу на створенням так званої коаліції бронетехніки для підтримки України у січні цього року. Станом на сьогодні до неї входять 15 країн, включаючи Україну.
Про це повідомили у Міністерстві національної оборони Польщі у відповідь на запит кореспондента Укрінформу.
Як зазначається, коаліцію бронетехніки Варшава ініціювала у січні в межах Контактної групи з питань оборони України (формат “Рамштайн”), до якої входять майже 50 учасників.
“Метою цих дій є забезпечення належного масштабу, темпів та більш тісної координації військової підтримки, що надається Україні у сфері бронетанкових і механізованих засобів”, - зазначили у Міноборони Польщі.
Підкреслюється, що у межах дій зі створення цієї коаліції було проведено низку зустрічей, в результаті яких досягнуто домовленостей із союзниками, які планують долучатися до подальшої підтримки України в цій сфері.
“У підсумку Німеччина та Італія заявили про підтримку Польщі шляхом співголовування в роботі коаліції, а ще 12 країн долучилися до її роботи, в тому числі, звісно, Україна”, - наголосили у польському оборонному відомстві.
У Міноборони РП зазначили, що кілька днів тому у Варшаві відбулася координаційна конференція коаліції бронетехніки, під час якої було розпочато її роботу.
“Заплановано подальші дії коаліції (координація підтримки щодо надання техніки та боєприпасів, навчання, ремонт, структури сил та оперативного застосування) на короткострокову та довгострокову перспективи”, - повідомили в Міноборони РП.
Як наголошується, діяльність коаліції здійснюється в тісній співпраці з іншими структурами, які координують військову підтримку України, такими як Група сприяння безпеці – Україна (Security Assistance Group – Ukraine) та Місією ЄС з військової допомоги Україні (EUMAM, командування оперативного командування місії в Польщі - CAT-C), представники яких також брали участь в інавгураційній конференції у Варшаві.
Робота цієї коаліції координується з іншими коаліціями можливостей, створених в межах Контактної групи. Як зазначається, у переважній більшості цих коаліцій бере участь Польща.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів – Умєров
- 22.11.2024 Швеція готує значну інвестицію у виробництво Україною власної далекобійної зброї
- 18.11.2024 МЗС Ізраїлю пропонує віддати Україні російську зброю, захоплену в ХАМАСу та «Хезболли»
- 16.11.2024 Україна розробила чотири види ракет, йдуть випробування, - Зеленський
- 16.11.2024 Зеленський: На виробництво дронів у бюджеті на наступний рік передбачені ₴775 мільярдів
- 15.11.2024 Норвегія фінансуватиме виробництво української зброї за прикладом Данії
- 15.11.2024 Вперше: У ЄС профінансують спільні закупівлі озброєнь
- 09.11.2024 США скасували заборону для підрядників ремонтувати в Україні американську зброю – Reuters
- 08.11.2024 Україна отримає від естонської компанії тестові ракети ППО, які можуть збивати дрони
- 07.11.2024 Литва хоче розширити права закупівлі зброї для України
- 06.11.2024 Коли ЗСУ отримають німецькі автоматизовані САУ RCH 155, на які треба лише два члени екіпажу
- 05.11.2024 Україна і Литва підписали меморандум про спільне виробництво безпілотників