Російський «Норнікель» відкриє мідний завод у Китаї, щоб уникнути тиску санкцій
Металургійний гігант РФ "Норнікель" закриє свій мідний завод, який прагнув скоротити викиди в російській Арктиці, і побудує новий в Китаї, після того, як західні технологічні партнери відмовилися поставляти деталі.
Про це заявив генеральний директор компанії Володимир Потанін, пише Економічна правда з посиланням на Reuters.
У жовтні "Норнікель" розпочав багатомільярдний проєкт, спрямований на скорочення викидів двоокису сірки на 45% у Норильську, найбільш забрудненому місті Росії, за допомогою комплексної програми уловлювання викидів.
Хоча "Норнікель" не є безпосередньою мішенню західних санкцій через дії Москви в Україні, він кілька разів змінював терміни, вартість і конфігурацію програми, звертаючи увагу на проблеми, пов'язані з відмовою іноземних постачальників постачати продукцію в Росію.
"Негативний вплив санкцій проти російських кольорових металів сприяв цьому рішенню", - сказав Потанін. "Ми, як і інші виробники російської сировини зіткнулися з відмовами клієнтів і необхідністю надавати знижки".
"Цей тиск змусив нас замислитися над тим, як правильно доставити наші товари на ринок збуту, - каже Потанін. "І одне з таких нестандартних рішень - перенесення частини виробництва на ринки прямого споживання".
Потанін заявив, що "Норнікель" створить спільне підприємство в Китаї для будівництва нового заводу, який має бути побудований до середини 2027 року. Це дасть можливість побудувати завод за доступною технологією, розв'язати санкційні питання, забезпечити близькість до ринків збуту і дозволить увійти в бізнес з виробництва акумуляторів.
Ціни на мідь підскочили до найвищого рівня за останні 14 місяців, оскільки інвестори активно скуповують цей важливий для промисловості метал на тлі зростання ризиків скорочення постачання та сподівань на глобальне відновлення попиту.
Російська мідна компанія (РМК) і китайські фірми уникали сплати податків і обходили вплив західних санкцій, торгуючи новою мідною катанкою, замасковану під металобрухт.
Металургійна компанія Російської Федерації "Норнікель" стикається з проблемами збуту своєї продукції у Європейському Союзі. Деякі клієнти відмовилися купувати продукцію, виготовлену з російського металу, пише видання.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 22.11.2024 США ввели санкції проти Газпромбанку й десятків інших фінансових установ Росії
- 21.11.2024 Велика Британія запровадила санкції проти Фірташа, його дружини та банкіра
- 21.11.2024 Австрійська девелоперська компанія продала свій останній об’єкт зі збитками і остаточно пішла з Росії
- 21.11.2024 В Офісі президента відбулася зустріч із дипломатами ЄС щодо санкційної політики проти РФ
- 21.11.2024 Ліхтенштейн узгодив режими санкцій проти Білорусі та Росії
- 20.11.2024 Порти Ірану потрапили під санкції ЄС через військову допомогу Росії
- 19.11.2024 Чистый убыток Дальневосточного морского пароходства за январь‒сентябрь 2024 года превысил 2 млрд рублей
- 19.11.2024 Британія оголосила нові санкції проти причетних до вивезення у Росію українських дітей
- 19.11.2024 Санкции почти полностью остановили экспорт российских алмазов в Индию
- 19.11.2024 Санкції працюють: Росія цьогоріч скоротила експорт сталевої продукції на 22%
- 19.11.2024 OCCRP: Владельцы завода по производству микропроцессоров в ЕС поставляли чипы в РФ
- 19.11.2024 Компании из Казахстана помогают России получать западные приборы для РЭБ