Україна – в пріоритеті: глава МЗС Латвії назвала теми сьогоднішньої зустрічі Ради ЄС
Допомога для України залишається пріоритетом Латвії, яка спрямовує на її підтримку до 1 відсотка ВВП країни, тож сьогодні Латвія братиме активну участь в обговоренні Українського плану реформ та відновлення в рамках Ради міністрів із зовнішніх справ.
Про це сьогодні 7 травня у Брюсселі перед початком зустрічі Ради міністрів ЄС із зовнішніх справ (з питань розвитку) заявила міністерка закордонних справ Латвії Байба Браже, повідомляє Укрінформ.
«У порядку денному зустрічі сьогодні кілька важливих тем. Перша – це допомога для України, яка також є пріоритетом для Латвії. Ми зараз спрямовуємо близько 1 відсотка від ВВП для допомоги Україні, надаємо їй широкий пакет підтримки. Міністри поглянуть на український план та Український фонд, на реформи, на здатність України підтримувати саму себе, а також здійснювати реформи з огляду на майбутнє розширення – її здатність виконувати зобов’язання країни-члена у майбутньому, а також (підтримувати) функціонування всієї країни», - сказала керівниця зовнішньополітичного відомства Латвії.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо ставлення до «інавгурації» Володимира Путіна, яка має відбутися сьогодні у Москві, представниця латвійського уряду наголосила, що жодна європейська країна не має брати участі у цьому дійстві.
«Наше послання є дуже чітким. Це голова держави-агресора, який порушив головні положення Хартії ООН. Це лідер, який переслідується МКС (Міжнародним кримінальним судом) за воєнні злочини, проти якого прокурор видав ордер (на арешт – ред.). Тож жодна країна не має брати участі, зовсім, навіть на рівні глав (дипломатичних) місій», - підкреслила Браже.
У Брюсселі сьогодні, 7 травня, відбувається Рада міністрів ЄС із зовнішніх справ (з питань розвитку), однією з головних тем якої є розгляд Українського плану відновлення й реформ, що був представлений урядом України в рамках імплементації Українського фонду, – широкого пакету фінансової допомоги для України в обсязі 50 мільярдів євро на 2024-2027 роки. Надання такої допомоги обумовлено продовженням демократичних перетворень в Україні на її шляху до членства в ЄС.
Ще на цю тему
- 21.11.2024 У Британії уряд і опозиція підкреслили згоду щодо підтримки України
- 21.11.2024 Туск анонсував саміт у «надзвичайному форматі», де обговорять підтримку України
- 20.11.2024 Дрони, машини та боєприпаси. Німеччина передає Україні новий пакет допомоги
- 20.11.2024 Світовий банк виділить Україні $662 мільйони на соціальний захист
- 20.11.2024 Данія виділить 1 млрд данських крон на оборонну промисловість України
- 19.11.2024 Сікорський: ЄС готовий взяти на себе тягар допомоги Україні, якщо США скоротять підтримку
- 19.11.2024 Для изменения поведения режима Путина нужно увеличить помощь Украине и усилить санкции — депутат Бундестага
- 19.11.2024 Німеччина відправить в Україну 4 000 безпілотників зі штучним інтелектом – Пісторіус
- 18.11.2024 Австрія виділяє ще €8 мільйонів на гуманітарну допомогу українцям
- 16.11.2024 Естонія відправляє новий пакет військової допомоги Україні
- 15.11.2024 Пентагон обіцяє виділяти Україні допомогу в міру поповнення власних запасів
- 15.11.2024 Латвія і надалі виділятиме 0,25% ВВП на допомогу Україні – Рінкевичс