Вісім країн Європи попередили Грузію, що її європейське майбутнє під загрозою
Країни Північної Європи та Балтії виступили зі спільною заявою, у якій попередили, що грузинська влада обрала тривожну траєкторію, яка руйнує європейське майбутнє Грузії.
Про це йдеться у спільній заяві восьми країн, оприлюдненій МЗС Швеції, повідомляє "Європейська правда".
Заяву підготували у рамках формату регіонального співробітництва, до якого належать Данія, Естонія, Фінляндія, Ісландія, Латвія, Литва, Норвегія та Швеція.
Прем'єр Грузії впевнений у вступі країни в ЄС до 2030 року попри нинішні проблеми
Країни заявили, що, надавши Грузії статус кандидата в ЄС у грудні минулого року, Євросоюз показав, що підтримує прагнення грузинського народу.
"Грузії було дано чіткий шлях для початку переговорів про вступ, а згодом для вступу до Європейського Союзу. Однак останнім часом грузинська влада обрала тривожну траєкторію, яка руйнує європейське майбутнє Грузії", – сказано у заяві.
Наголошено, що законопроєкт про "Прозорість іноземного впливу", який зараз розглядається в парламенті Грузії, несумісний з європейськими нормами та цінностями.
"У разі ухвалення закон може бути використаний, щоб змусити замовкнути ЗМІ та організації громадянського суспільства, які відіграють важливу роль у допомозі Грузії на шляху до членства в ЄС. Твердження грузинської влади про те, що пропозиція нагадує законопроєкт ЄС, є необґрунтованими та вводять в оману. Ми закликаємо політичних лідерів Грузії переглянути законопроєкт", – сказано у заяві.
Грузинська влада зобов’язана виконати попередні умови, якщо вона хоче приєднатися до Європейського Союзу, але антизахідна риторика грузинської влади серйозно ризикує підірвати європейський вибір Грузії, наголошено у заяві.
"Статус кандидата в ЄС надано Грузії за умови виконання 9 кроків. На цей момент влада Грузії не досягла загального прогресу у виконанні цих кроків… Ми сподіваємося, що грузинський уряд використає це історичне вікно можливостей, створене пожвавленим процесом розширення ЄС, і повернеться до курсу на членство в ЄС", – заявили Данія, Естонія, Фінляндія, Ісландія, Латвія, Литва, Норвегія та Швеція.
Парламент Грузії планує повернутися до розгляду ухваленого у двох читаннях проєкту "Про прозорість іноземного впливу" 13 травня, а фінальне голосування планують на 17 травня.
Ще на цю тему
- 09.01.2025 Грузинська опозиція закликає ПАРЄ не визнавати повноваження делегації країни
- 07.01.2025 Прем'єр Грузії накинувся на Макрона через заяву про агресію РФ
- 31.12.2024 Прем'єр Грузії відповів на критику законів, які підписав новий «президент»
- 30.12.2024 Невизнаний президент Грузії підписав низку «каральних» законів
- 30.12.2024 "Президент" Грузії скаржиться на "спекуляції" на темі євроінтеграції і обіцяє боротись
- 30.12.2024 Новий "президент" Грузії підписав закони про заборону масок і піротехніки на мітингах
- 30.12.2024 Зурабішвілі вирішила залишити президентський палац і "бути з народом Грузії"
- 27.12.2024 Прем’єр Грузії знову погрожує президентці в’язницею
- 26.12.2024 У парламенті Грузії посилять заходи безпеки в день інавгурації антизахідного "президента"
- 26.12.2024 Експрем'єр Швеції закликав Захід визначитися з позицією щодо кризи влади в Грузії
- 24.12.2024 Президентка Грузії: Є два шляхи подолання кризи, один з них – руйнування режиму
- 23.12.2024 У ПАРЄ розкритикували погрози прем'єра Грузії на адресу президентки