Україна посилить співпрацю з Латвією щодо збільшення обсягів експорту через порти Балтії
Представники Міністерства розвитку громад, території та інфраструктури України на зустрічі з делегацією Латвійської Республіки обговорили питання розвитку логістичних шляхів, збільшення обсягів транспортування через порти Балтії, залізничних та автомобільних перевезень, а також збільшення експорту української продукції.
Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію Мінрозвитку.
"Вже маємо низку спільних напрацювань щодо співпраці в транспортній сфері, які не тільки дозволять збільшити експортний потенціал держави, але й стимулювати економічний розвиток обох країн. Йдеться і про транзитні шляхи, і про залізничну та автомобільну інфраструктуру, а також перспективи співпраці у сфері повітряного сполучення", - зазначив в.о. міністра розвитку громад, території та інфраструктури України Василь Шкураков.
Представники латвійської делегації на чолі з міністром економіки Латвійської Республіки Вікторсом Валайнісом повідомили, що у 2024 році Латвія виділить 6 млн євро на підтримку розвитку інфраструктури в Україні. Очікується, що аналогічний обсяг підтримки буде закладено і на 2025 рік.
Під час зустрічі сторони обговорили розбудову логістичних ланцюжків, створення вигідних фінансових та економічних умов та стимулювання економічного співробітництва між країнами.
Зазначається, що Латвійська Республіка зацікавлена в зміцнені економічних зв’язків, зокрема, в питаннях заміщення експорту сільськогосподарської продукції з рф та розвитку експортних шляхів. Передбачається, що для українських експортерів, так і для латвійських партнерів буде сформована пропозиція щодо комбінованого логістичного рішення, яке включатиме як наземний, так і морський транспорт.
Сторони також обговорили розширення співпраці у сфері залізничного транспорту і використання сервісу єЧерга. Крім того, представники латвійської делегації запевнили в готовності авіаперевізника airBaltic розпочати роботу в Україні, як тільки буде відновлене повітряне сполучення.
Учасники зустрічі домовились про створення робочої групи, яка дозволить напрацювати рішення у сфері транспортної співпраці - як на рівні двох країн, так і на рівні Європейського Союзу.
Ще на цю тему
- 09.01.2025 Российско-Кыргызский Фонд развития построит логистический центр в Оше
- 06.01.2025 Уряд ухвалив оновлену Національну транспортну стратегію
- 29.05.2024 FlixBus запустив три нові лінії з України – до аеропортів у Молдові, Польщі та Угорщині
- 12.04.2024 Україна погодила з Чорногорією "транспортний безвіз" для вантажних перевезень
- 08.04.2024 Металургійна галузь України стабілізується завдяки роботі морського коридору
- 05.03.2024 Єврокомісія хоче посилити вимоги до України в рамках "транспортного безвізу"
- 20.02.2024 За межами України створять логістичний пункт для військової допомоги
- 20.02.2024 Мінвідновлення планує продовжити «транспортний безвіз» ще на рік
- 18.12.2023 Литва, Швеція та Канада створили групу для відновлення транспортної галузі України
- 27.10.2023 Азербайджан і Казахстан збільшують товарообіг в обхід Росії
- 15.09.2023 Україна і Молдова продовжили «транспортний безвіз» до кінця 2025 року
- 08.08.2023 Понад 5 млн тонн української агропродукції пройшло транзитом через Румунію у травні-липні