Нові санкції: ЄС вжив заходи проти російського «тіньового флоту» та заборонив «приватні» авіарейси з РФ
Рада міністрів ЄС ухвалила 14-й пакет санкцій проти Росії, який передбачає заходи проти «тіньового» флоту РФ і вводить більш жорстку заборону на польоти російських літаків у повітряному просторі Європейського Союзу.
Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті Європейської ради.
«Вперше ЄС ухвалив заходи, спрямовані проти окремих суден, долучених до російської війни проти України, які є суб’єктами заборони на доступ до портів або надання послуг. Ці кораблі можуть визначатися такими (що підпадають під обмеження – ред.) з різноманітних причин, таких як перевезення військового обладнання для Росії, транспортування вкраденого українського зерна, підтримка розвитку російського енергетичного сектору, наприклад, шляхом транспортування компонентів LNG (скрапленого газу – ред.) або участі у перезавантаженні LNG», - йдеться у повідомленні.
Ці заходи будуть поширюватися також на танкери «темного флоту» Путіна, які долучені до обходження обмежень на граничний розмір ціни на російську нафту, введені країнами ЄС та країнами, що належать до «коаліцій граничної ціни». На цій основі під санкції потрапили 27 суден, що здійснюють тіньові операції з російською нафтою.
Для того, щоб запобігти іншим формам обходження санкцій, ЄС посилив заходи, що забороняють російським літакам доступ до європейського повітряного простору.
«Заборона на приземлення, зліт з території ЄС, а також проліт над його територією, буде застосовуватися також до будь-яких літаків, які використовуються для польотів не за розкладом, коли російські фізичні або юридичні особи, установи або організації мають повноваження визначати місце, час зльоту або посадки, щоб, наприклад, досягти місця проведення відпусток або ділових зустрічей», - йдеться у повідомленні.
Всім операторам повітряного руху доручено надавати повну інформацію щодо таких «польотів поза розкладом» компетентним органам у країнах-членах, включаючи інформацію щодо власності таких літаків та переліку їх пасажирів.
Крім того, ЄС розширив перелік заборон на транспортування товарів з Росії на територію ЄС, включаючи транзитні перевезення. Ця заборона віднині буде поширюватися на транспортних операторів, які на 25 або більше відсотків належать російським власникам.
Як повідомлялося, від початку російської агресії проти України ЄС надає Україні значну економічну, політичну й фінансову допомогу, проводить послідовну політику із застосування економічних та індивідуальних санкцій проти країни-агресора.
Ще на цю тему
- 26.11.2024 СМИ: в проект нового пакета санкций ЕС попали компании из Китая и военные КНДР
- 26.11.2024 ЗМІ: ЄС пропонує санкції проти китайських фірм за допомогу РФ
- 25.11.2024 Россия сворачивает крупнейшие железнодорожные стройки из-за «дыры» в бюджете РЖД
- 25.11.2024 Финляндия вдвое нарастила экспорт алюминия в Россию
- 25.11.2024 Після введення санкцій картки російського Газпромбанку не обслуговуються вже у двадцяти країнах
- 25.11.2024 Найбільші банки Китаю припинили видавати готівку з карт російського Газпромбанку
- 23.11.2024 Крупнейший банк Британии прекратил прием всех платежей из России
- 23.11.2024 Нові санкції США можуть перекрити платежі ЄС за російський газ через «Газпромбанк» – ЗМІ
- 22.11.2024 Курс рубля обвалився до мінімуму з початку повномасштабного вторгнення на тлі нових санкцій США
- 22.11.2024 На великому газовому заводі в Росії погасло світло через санкції
- 22.11.2024 Росія виділила на мікроелектроніку $7 мільярдів, але через санкції не змогла її закупити - ОПУ
- 22.11.2024 США ввели санкції проти Газпромбанку й десятків інших фінансових установ Росії