Санкції щодо російських дипломатів. Голова МЗС Чехії хоче дотиснути ЄС
Голова МЗС Чехії: Чеська пропозиція щодо обмеження на пересування російських дипломатів у Шенгені сприятиме більшій безпеці Європи
Пропозиція Чехії про обмеження пересування російських дипломатів у Шенгенській зоні не знайшла достатньої підтримки серед країн-членів ЄС.
Як інформує видання «Главком» про це заявив голова чеської дипломатії Ян Ліпавський після зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Люксембурзі, пише видання České noviny.
Ліпавський вважає, що заборона сприятиме підвищенню безпеки в Чехії та Європі. Однак він поки не отримав достатньої підтримки цієї пропозиції серед країн-членів ЄС, через що пропозиція не потрапила до схваленого 14-го пакету санкцій проти Росії. Однак, за словами Ліпавського, він не збирається здаватись і намагатиметься продовжити просувати цю пропозицію.
«Ми ведемо двосторонні переговори з низкою країн, я надіслав листа вищому представнику (Жозепу Боррелю, – «Главком»), який підписали представники таких країн-членів як Данія, Нідерланди, всі три держави Балтії, а також Польща та Румунія… Я не здаюся, продовжую, думаю і шукаю, як досягти бажаної мети», – сказав він.
Чехія багато місяців поспіль наполягає на тому, щоб ЄС обмежив пересування російських дипломатів у Шенгенській зоні. За словами міністра Ліпавського, цілий спектр шпигунської діяльності відбувається під дипломатичним прикриттям, що є «загальновідомим фактом».
«Я роблю це з огляду на безпеку Чеської Республіки, я роблю це для того, щоб мати безпечнішу Європу, щоб ускладнити роботу її спецслужб з російського боку. Мотивація цілком зрозуміла», – зазначив чеський міністр. Він додав, що зараз необхідно знайти рішення, яке було б успішним.
Раніше стало відомо, що чеська влада має намір депортувати уродженця Росії Олександра Степанова, який мешкає у Чехії майже 20 років, так як він може нести загрозу для країни. Згідно з даними чеської влади, Степанов мав контакти із російськими дипломатами, причетними до «рицинового скандалу» у 2020 році. Тоді російський дипломат привіз до Чехії отруйну речовину рицин і через анонімний електронний лист, надісланий спецслужбам Чехії, спробував підставити свого колегу, з яким той ворогував.
До слова, уряд Чехії схвалив «заморозку» російської державної власності у країні.
Ще на цю тему
- 26.11.2024 СМИ: в проект нового пакета санкций ЕС попали компании из Китая и военные КНДР
- 26.11.2024 ЗМІ: ЄС пропонує санкції проти китайських фірм за допомогу РФ
- 25.11.2024 Россия сворачивает крупнейшие железнодорожные стройки из-за «дыры» в бюджете РЖД
- 25.11.2024 Финляндия вдвое нарастила экспорт алюминия в Россию
- 25.11.2024 Після введення санкцій картки російського Газпромбанку не обслуговуються вже у двадцяти країнах
- 25.11.2024 Найбільші банки Китаю припинили видавати готівку з карт російського Газпромбанку
- 23.11.2024 Крупнейший банк Британии прекратил прием всех платежей из России
- 23.11.2024 Нові санкції США можуть перекрити платежі ЄС за російський газ через «Газпромбанк» – ЗМІ
- 22.11.2024 Курс рубля обвалився до мінімуму з початку повномасштабного вторгнення на тлі нових санкцій США
- 22.11.2024 На великому газовому заводі в Росії погасло світло через санкції
- 22.11.2024 Росія виділила на мікроелектроніку $7 мільярдів, але через санкції не змогла її закупити - ОПУ
- 22.11.2024 США ввели санкції проти Газпромбанку й десятків інших фінансових установ Росії