ПАРЄ ухвалила резолюцію про довгострокову підтримку українських біженців
Резолюцію «Терміновий заклик до Європи та її партнерів: розглянути негайні та довгострокові політичні рішення на підтримку переміщених осіб в Україні» ухвалили в четвер на літній сесії ПАРЄ в Страсбурзі.
У ній ідеться про довготривалу підтримку як бенефіціарів тимчасового захисту в країнах Європи, так і внутрішньо переміщених осіб (ВПО), а також заклик до звільнення військових та цивільних полонених та посилення співпраці з метою захисту українських дітей.
Документ підтримали 56 делегатів ПАРЄ, передає кореспондент Укрінформу.
«Реалізація державної політики України щодо внутрішнього переміщених осіб на період до 2025 року має отримати необхідне фінансування та оперативну підтримку. Необхідно посилити підтримку волонтерів та гуманітарних організацій, які працюють в Україні», - йдеться в резолюції.
Довгострокові програми підтримки ВПО, які проживають в Україні, повинні включати фінансову допомогу для полегшення доступу до соціального житла, а також кредити на реконструкцію приватного житла. Крім того, їм першочергово має надаватись фінансова підтримка у формі мікрофінансування або кредитних ліній під низькі відсотки.
Що стосується переміщених осіб за межами України, які користуються тимчасовим захистом в Європі, держави-члени Європейського Союзу повинні надати українцям, які користуються тимчасовим захистом, право на проживання та захист, а також законне право на проживання в приймаючій країні після трирічного періоду перебування в ній.
Щодо захисту дітей, ПАРЄ готова і надалі відігравати роль посередника між різними міжнародними гравцями та організаціями, які працюють над забезпеченням ефективного пошуку дітей.
«Асамблея підтримує можливе створення парламентської мережі з питань становища дітей в Україні, що сприятиме зміцненню співпраці з метою захисту прав цих дітей», - йдеться в документі.
Щодо українських військовополонених, асамблея повинна терміново розглянути це питання і докласти зусиль для ведення переговорів про їх звільнення. «Фальшиві судові процеси, організовані окупаційними силами Російської Федерації проти українських військовополонених, мають бути припинені», - йдеться в резолюції.
Делегати ПАРЄ глибоко стурбовані долею українців, які наразі перебувають на території Російської Федерації або Білорусі після примусового переміщення або депортації та повторно закликають до їх негайного звільнення.
Нагадаємо, з початком повномасштабної агресії Росії 5,9 мільйона громадян України знайшли притулок у Європі, а понад 500 тисяч виїхали за межі Європи. В Україні також налічується близько 5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
Раніше, комітет з питань міграції Парламентської асамблеї Ради Європи звернувся до європейських держав із закликом продовжити термін тимчасового захисту, який був наданий раніше, або знайти нові шляхи для законного перебування українців на територіях цих країн.
Як повідомлялось, під час літньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, яка відбудеться з 24 по 28 червня, буде оголошено про офіційний запуск Парламентської мережі щодо ситуації з українськими дітьми.
Ще на цю тему
- 01.01.2023 Дитсадкам у Німеччині бракує працівників: хочуть визнати дипломи українських біженців
- 14.08.2022 Литва виділила 1 млн євро для вивчення литовської мови українськими біженцями
- 08.08.2022 В РФ повідомили про 3,2 млн «біженців» з України, але лише 55 тис з них попросили тимчасового захисту
- 31.03.2022 Carnival пропонує розмістити українських біженців на круїзному теплоході
- 12.11.2019 В Україні знову зростає кількість внутрішніх переселенців
- 25.09.2018 Развязанная Путиным война в Украине названа «геополитическим разводом столетия»
- 06.02.2018 В Украине число переселенцев достигло почти 1,5 млн
- 09.10.2017 За неделю число внутренне перемещенных лиц увеличилось более чем на 2,5 тысячи
- 05.09.2017 В Минсоцполитики Украины уточнили число переселенцев из Крыма и Донбасса
- 19.07.2017 В Крыму «уровняли» переселенцев с Донбасса с иностранцами: можно находиться на полуострове не дольше 90 суток
- 21.06.2017 Вынужденная переселенка из Луганска отсудила у России 35 тыс. евро морального ущерба
- 15.05.2017 Махинации с выплатой денег псевдопереселенцам разоблачили в Одесской области